Avtor: zudomzale Objavljeno: 18. 06. 2022

Nedelja Svete Trojice

Na razpolago imate novo številko Družine in Misijonska obzorja.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije. Danes in v četrtek na praznik bo zadaj pod korom škatla, kamor lahko oddate svoj dar za s. Barbaro in za pomoč v stiski v Ukrajini. V petek in v soboto popoldan bomo od 15.00 do 19.00 zbirali materialna sredstva (zbiramo: hrano, sanitetni material, zdravila, čistila, higienske pripomočke, posteljnino, plenice, spalne vreče…), ki jih bomo potem naslednji teden odpeljali v Ukrajino. Material zbiramo v župnikovi garaži spodaj na parkirišču. Vsem iskrena hvala!

V soboto bo na Brezjah vseslovensko romanje bolnikov in ostarelih. Rok za prijavo je še danes (nedelja) do večera. Obvestilo glede odhoda avtobusa bodo prijavljeni dobili po telefonu tekom tedna.

Prihodnji teden cerkev čistijo ulice med Ljubljansko cesto in Taborsko cesto.

V četrtek praznujemo slovesni zapovedani praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi. Svete maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldne ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Zunanje slovesno praznovanje pa bomo imeli prihodnjo nedeljo, ko bomo imeli po jutranji sveti maši slovesno procesijo do pokopališča in nazaj z vmesnimi postajami. Vse, ki ste sodelovali v preteklih letih, se priporočam tudi za letos (postavljavci oltarjev, nosilci bander in neba, pevci, redarji, ministranti, pritrkovalci …). Lepo vabljeni tudi prvoobhajanci in ostali veroučenci z rožicami pred posameznim oltarjem. Vsi lepo vabljeni, da se udeležite procesije in da s tem počastimo Jezusa v Najsvetejšem zakramentu.

Do prihodnje nedelje je tudi še čas za prijavo otrok na poletni oratorij. Prijavnico najdete na internetni strani naše župnije. Otroci lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 20.00 skupno srečanje članov ŽPS in gospodarskega sveta.

V petek zvečer in v soboto zvečer srečanje animatorjev za poletni oratorij.

V soboto zvečer lepo vabljeni eno uro pred večerno sveto mašo k molitvi za mir po svetu.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje animatorjev birmanskih skupin.

Prihodnja nedelja 12. navadna nedelja med letom. Po jutranji sveti maši bomo imeli slovesno procesijo, pri kateri bo sodelovala tudi domžalska godba. Vsi lepo vabljeni!