Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 06. 2022

Na razpolago imate novo dvojno novomašno številko Družine in Ognjišče.

Danes popoldan začenjamo letošnji oratorij. Spoznavali bomo življenje sv. Ignacija Lojolskega, ustanovitelja jezuitov. Na oratorij je prijavljenih okoli 120 otrok in 45 animatorjev. To pomeni, da bo v tem tednu okoli cerkve zelo pestro, zato vas prosim za previdnost in potrpežljivost. Se priporočamo za kakšno pecivo, sadje ali pijačo, saj so napovedani vroči dnevi, otroci pa pri tovrstnih stvareh niso takoj siti. Hvala tudi za vso ostalo podporo in pomoč, ki nam jo nudite pri oratoriju. Župnik bom v tem tednu med otroci na oratoriju, če me kdo rabi,me dobite tam.

Uradnih ur v župnijski pisarni v tem tednu zaradi oratorija ni.

Hvala za vsak vaš dar (v materialni ali denarni obliki), ki ste ga namenili za pomoč potrebnim v Ukrajini. Prvi kombi smo že odpeljali tja in jim s tem zelo pomagali. Ker je stiska in pomanjkanje tam res veliko, bomo organizirali še en prevoz tja. Sredstva bomo zbirali v četrtek in petek (7. in 8. julij), v poštev pa pride: hrana, sanitetni material, čistila, zdravila, higienski pripomočki. Če bi kdo želel dobiti bolj konkreten seznam potrebnih stvari, naj se obrne na g. župnika.

Hvala vsem, ki ste ta vikend počistili našo cerkev. Prihodnji teden cerkev čistite prebivalci vseh preostalih ulic, ki do sedaj še niste prišli na vrsto.

V tem tednu smo imeli kar dva kulturna večera. Hvala vsem, ki ste sodelovali pri nastajanju in izvajanju programa.

V sredo obhajamo praznik apostolov Petra in Pavla. Svete maše tukaj doma bodo ob 7.00 zjutraj in ob 19.00 zvečer. Ob 9.00 ste vsi lepo vabljeni v Ljubljano v stolnico, kjer bodo v mašnike posvečeni 3 letošnji novomašniki, med njimi tudi Janez Pavel Šuštar, ki je bil pri nas eno leto na praksi.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji. Zaradi zaključka oratorija bo v petek zvečer sveta maša že ob 17.00 uri (in ne ob 19.00 kot običajno). Hvala za razumevanje. Po sveti maši bomo imeli zunaj pred cerkvijo še zaključno prireditev. Vsi lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 14. navadna nedelja med letom – nedelja Slovencev po svetu. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Od nedelje naprej in potem skozi celoten mesec julij in avgust ne bomo imeli svete maše ob nedeljah ob 11.30. Hvala za razumevanje!