Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 07. 2022

Na razpolago imate še nekaj izvodov dvojne novomašne številke Družine, nov Župnijski list, Odmeve z Goričice in priložnostni časopis letošnjega oratorija.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu pomagali pri izvedbi letošnjega oratorija. Hvala Aljažu Prazniku, ki je vodil celoten program, vsem animatorjem, sponzorjem, staršem in vsem za materialno pomoč in za podporo v ostalih oblikah. 120 otrok je uživalo v celotnem programu, sedaj pa pridejo na vrsto zaslužene počitnice.

Hvala vam za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

Z današnjo nedeljo vstopamo v poletni urnik svetih maš in uradnih ur v župnijski pisarni. V mesecu juliju in avgustu ne bomo imeli svete maše ob nedeljah ob 11.30, k pozornosti pa vas vabim za delavniške svete maše, ki bodo v teh dveh mesecih v: ponedeljek zvečer, torek zjutraj, sreda zvečer, četrtek zjutraj, petek in sobota zvečer. Vsak dan sta objavljena vsaj dva mašna namena, saj oba duhovnika mašujeva po vaših namenih, ob ponedeljkih in četrtkih po našem namenu mašuje tudi g. Janez Žagar pri sestrah v Mali Loki, zato so za ta dva dneva pisani trije mašni nameni. To spremembo glede urnika svetih maš uvajamo prvič, zato prosim za pozornost in se vam hkrati zahvaljujem tudi za razumevanje. Na tak način tudi duhovnika lažje izkoristiva poletni čas za potreben počitek in dopust.

V poletnem času se spremenijo tudi uradne ure v župnijski pisarni. V pisarni me dobite ob ponedeljkih in petkih zvečer eno uro pred sveto mašo, ostale dni pa pol ure po sveti maši. Za nujne zadeve sem župnik ves čas dosegljiv po mobitelu.

V tem tednu bomo opravili vzdrževalna dela v veroučnih učilnicah. Prebarvali bomo okna v kleti ter vhodna ter garažna vrata. Delali bomo v popoldanskem času, dobimo se vsak dan ob 14.00. Če ima kdo čas in voljo do dela, lepo vabljeni!

V četrtek in petek popoldan bomo od 16.00 do 19.00 ure v župnikovi garaži zbirali material za Ukrajino. Najbolj potrebujejo zdravila, sanitetne in higienske pripomočke, čistila, hrano z daljšim rokom uporabe, posteljnino. Če bi kdo želel finančno pomagat, je v ta namen zadaj pod korom nabiralnik. Iskrena hvala vsem! V novem Župnijskem listu si lahko preberete tudi zahvalo s. Barbare.

Hvala vsem, ki ste ta vikend počistili našo cerkev. Hvala tudi možakarjem, ki ste pokosili travo okoli cerkve.

V torek obhajamo god slovanskih apostolov Cirila in Metoda, sozavetnikov Evrope.

Prihodnja nedelja bo 15. navadna nedelja med letom, goduje sv. Amalija, redovnica. Ob 10.00 bo v sosednji župniji Homec slovesnost nove maše.