Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 08. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list. Med tiskovino dobite tudi Katehetsko pismo, v katerem so vsi potrebni podatki za novo veroučno leto, ki je pred nami. Prav tako dobite tam tudi vpisne liste za vpis k verouku. Za 1. razred so večji listi, za ostale razrede manjši listi.

V Župnijskem listu piše, da je še nekaj prostih mest za naše farno romanje, vendar je to že zastarel podatek. Avtobus je poln, razen če bi kdo v zadnjem trenutku odpovedal. Odhod avtobusa v soboto zjutraj je ob 6.30 s parkirišča pri veroučnih učilnicah.

Pred nami je še zadnji počitniški teden z razporedom maš tako, kot je bilo med počitnicami. Od prihodnje nedelje naprej se znova vračamo v delovne tirnice.

V ponedeljek, torek in sredo bomo čistili veroučne učilnice. Dopoldan 8.00 - 12.00 in popoldan 15.00 - 18.00. Vabljeni veroučenci, starši, stari starši in vsi ostali. Vpis v novo veroučno leto bomo imeli v četrtek in v petek, dopoldne 9.00 – 12.00 in popoldne 14.00 – 18.00. Več informacij si preberite v katehetskem pismu.

V soboto, 10. 9., bo na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice. Kdor bi se želel udeležiti tega srečanja in bi šel tja z dekanijskim avtobusom, naj se prijavi v župnišču. Prijave sprejemamo do ponedeljka, 5. septembra.

Čez dva tedna bomo imeli v naši župniji veliko slovesnost: župnijski dan z blagoslovom trga. V nedeljo, 11.9., bo med nami g. nadškof Stanislav Zore. Ob 10.00 bomo imeli slovesno sveto mašo, po maši blagoslov trga, nato skupno kosilo in v nadaljevanju družabno - kulturni program, kjer se bo za vsakega našlo nekaj. Godba, razne glasbene točke, kjer se nam bodo predstavile različne skupine naše župnije, igre za otroke, gost Gregor Čušin z monodramo Hagada, torta, srečelov, tombola… Celoten program si lahko preberete na plakatu na oglasni deski. Na vse vas se obračam s prošnjo za dobitke za srečelov, gospodinje pa prosim za pecivo, ki ga bomo potem lahko ponudili na župnijskem dnevu. Tudi o župnijskem dnevu si lahko več preberete v Župnijskem listu, vsi pa že sedaj lepo vabljeni na naše skupno praznovanje.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji.

V soboto zjutraj ob 6.30 odhod avtobusa na naše župnijsko romanje. Zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po celem svetu.

Prihodnja nedelja bo 23. navadna nedelja med letom, angelska nedelja. V nedeljo bo znova sveta maša tudi ob 11.30 uri. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bomo imeli redno nabirko za gospodarske potrebe župnije. Hvala vsem, ki denarno podpirate gospodarsko in pastoralno delovanje naše župnije.