Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 09. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes namenili za gospodarske potrebe župnije.

V tem tednu smo imeli vpis k verouku, s ponedeljkom začnemo z rednimi srečanji za vse skupine. Otroci lepo vabljeni k verouku in seveda k rednemu sodelovanju pri nedeljskih svetih mašah. Verouk je zgolj dopolnitev tega, kar doživimo pri sveti maši. Glavni kateheti v družinah ste starši, ki otroke vzgajate s svojim zgledom življenja.

Hvala vsem, ki ste v tem tednu prišli in pomagali pri čiščenju veroučnih učilnic. Žal je vsako leto manj tistih, ki čutijo in sprejmejo to delo kot del svojega osebnega prispevka pri opravljanju katehetske dejavnosti župnije.

S ponedeljkom znova prehajamo nazaj na delovni razpored svetih maš. Svete maše bodo znova med tednom vsak dan zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 19.00. Tudi ob nedeljah bomo znova imeli sveto mašo ob 11.30. Izjema bo prihodnja nedelja, ko bo zaradi praznovanja župnijskega dne odpadla sveta maša ob 11.30. Tudi uradne ure v župnijski pisarni so znova ob ponedeljkih in petkih, dopoldne 8.00-10.00 ter popoldne 17.00-18.45.

V soboto, 10. 9., bo na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice. Do ponedeljka je še čas za prijavo, če bi kdo želel iti na Brezje z dekanijskim avtobusom.

V soboto, 17. 9., bo v Stični vseslovensko srečanje mladih. Mlade vabimo na srečanje; kdor bi želel iti z dekanijskim avtobusom, naj se prijavi pri g. župniku.

Oktobra se bo v župniji Vir začel katehumenat – to je tečaj priprave na prejem zakramentov za odrasle. Več informacij lahko dobite zadaj na oglasni deski. Če poznate koga, ki bi rad prejel zakramente svetega krsta, obhajila ali birme, ga lahko povabite oz. spodbudite v tej smeri.

V ponedeljek ob 10.00 srečanje članov tajništva za župnijski list.

Od ponedeljka do srede zbiramo še dobitke za nedeljski srečelov. Dobitke lahko prinesete v župnišče.

V četrtek obhajamo slovesni praznik rojstva Device Marije – mali šmaren. Svete maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldne ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Vabljeni!

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po celem svetu.

V soboto popoldne ob 16.30 vabim možakarje, da bi postavili oder in šotor za nedeljsko praznovanje. V soboto zbiramo tudi pecivo za nedeljsko praznovanje. Pecivo lahko prinesete do večerne svete maše v veroučne učilnice.

Prihodnja nedelja bo 24. navadna nedelja med letom. Za našo župnijo bo to posebej slovesen dan, saj bomo imeli župnijski dan z blagoslovom trga in mozaika. Slovesno sveto mašo bo 10.00 bo vodil ljubljanski nadškof Stanislav Zore. Po sveti maši bomo imeli zunaj na trgu program z blagoslovom trga, nato bo skupno kosilo. Ob 13.45 nas bodo obiskali člani Domžalske godbe, ob 14.00 bomo imeli kulturno - družabni program, ob 15.30 bo torta, ob 16.00 nas bo nagovoril Gregor Čušin, ob 17.00 bo sledila še tombola, kjer bo glavna nagrada električni skiro. Ves čas bo vmes potekal tudi srečelov. Lepo, lepo vabljeni, da ta dan preživimo skupaj in se poveselimo med seboj! Kot že rečeno, v nedeljo zaradi našega praznovanja odpade sveta maša ob 11.30. Hvala za razumevanje!