Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 09. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list. Na mizici pri spovednici lahko dobite koledar Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote. Na ta način zbirajo sredstva za dokončanje hiše za brezdomce. Prispevek za koledar je 10€. Na dopisu, ki je priložen zraven, dobite tudi podatke, kam lahko nakažete vašo pomoč njihovemu poslanstvu.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe naše župnije.

Danes je za našo župnijo velik praznik, saj bomo blagoslovili trg in mozaik pred cerkvijo. Hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravah in izvedbi slovesnosti, hvala tudi vsem donatorjem dobitkov za srečelov in tombolo. Naj bo trg nam vsem v veselje in ponos, predvsem pa priložnost za medsebojno srečevanje in gradnjo naše župnijske skupnosti.

V tednu, ki je pred nami, bodo veroučenci imeli sveto spoved. Izjema sta seveda 1. in 2. razred, ki imata redno srečanje v veroučnih učilnicah.

V soboto, 17. 9., bo v Stični vseslovensko srečanje mladih. Srednješolci in študentje lepo vabljeni na srečanje; kdor bi želel iti z dekanijskim avtobusom, naj se do ponedeljka prijavi pri g. župniku.

Oktobra se bo v župniji Vir začel katehumenattečaj priprave na prejem zakramentov za odrasle. Več informacij lahko dobite zadaj na plakatu. Če poznate koga, ki bi rad prejel zakramente svetega krsta, obhajila ali birme, ga lahko povabite oz. spodbudite v tej smeri.

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po celem svetu.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje 2. zakonske skupine.

Prihodnja nedelja bo 25. navadna nedelja med letomnedelja svetniških kandidatov. Za našo župnijo bo to tudi katehetska nedelja in bomo pri sveti maši ob 10.00 blagoslovili torbe, ki jih otroci to nedeljo prinesite s seboj v cerkev. V nedeljo nas bo pri vseh svetih mašah nagovorila s. Barbara Peterlin in nam iz prve roke predstavila stanje v Ukrajini. Po končani sveti maši se boste lahko srečali z njo zunaj pred cerkvijo. Vesela bo vaše podpore!