Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 09. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo sodelovali pri župnijskem dnevu in blagoslovu trga ter mozaika. Mislim, da smo skupaj lahko preživeli en lep dan, kjer je bila tudi udeležba zelo lepa ter bogat program. V župnišču je še nekaj posod (pladnji, škatle) od peciva, prosim pridite iskat, dokler se kam ne založi.

Danes je z nami s. Barbara Peterlin, ki bo sedaj po končani sveti maši zunaj pred cerkvijo tudi na razpolago za pogovor z vami. Iskrena hvala za vso pomoč, ki jo namenjate poslanstvu sester v Ukrajini.

V tem tednu znova nadaljujemo z veroukom za vse skupine po urniku. Današnja nedelja je za našo župnijo tudi katehetska nedelja, ko bomo ob koncu svete maše blagoslovili torbe, ki so jih veroučenci prinesli s seboj ter prosili za blagoslov veroučiteljev, učiteljev v šoli ter vseh ostalih, ki so del vzgojnega procesa otrok.

Oktobra se bo v župniji Vir začel katehumenattečaj priprave na prejem zakramentov za odrasle. Več informacij lahko dobite zadaj na plakatu. Če poznate koga, ki bi rad prejel zakramente svetega krsta, obhajila ali birme, ga lahko povabite oz. spodbudite v tej smeri.

Danes obhajamo nedeljo svetniških kandidatov. Zadaj pod korom si lahko ogledate predstavitev Magdalene Gornik, mistikinje z Gore pri Sodražici, za katero se je ravno v tem tednu uradno začel škofijski postopek za ugotavljanje njene svetosti. Škofje nas vabijo, da bi se radi priporočali našim svetniškim kandidatom in jih prosili za pomoč. Morebitne čudeže, ki bi se zgodili na priprošnjo svetniških kandidatov, pa lahko sporočite na škofijo ali v župnijski urad.

V petek zvečer ob 20.00 bo prvo srečanje mladinske skupine. Srednješolci in študentje, zlasti pa lanskoletni birmanci, lepo vabljeni!

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po celem svetu.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

Prihodnja nedelja bo 26. navadna nedelja med letom – Slomškova nedelja. Ker je to zadnja nedelja v mesecu, bomo imeli po jutranji sveti maši podelitev zakramenta svetega krsta.