Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 09. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Iskrena hvala za dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za s. Barbaro in pomoč beguncem v Ukrajini.

Pred nami je mesec oktober, mesec molitve rožnega venca. V cerkvi bomo molili pred vsako sveto mašo. Lepo vabljeni, da molite tudi doma, bodisi sami ali v družini.

V soboto imamo dan celodnevnega češčenja. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Zvečer bomo najprej slovesno zapeli litanije in prejeli blagoslov z Najsvetejšim, nato bo sledila sveta maša. Razpored molitvenih ur si lahko ogledate v novi številki Župnijskega lista. Vabljeni, da si čez dan vsaj malo vzamete čas in pridete počastiti Jezusa v Najsvetejšem zakramentu.

Prihodnjo nedeljo se bo v župniji Vir začel katehumenattečaj priprave na prejem zakramentov za odrasle. Več informacij lahko preberete zadaj na plakatu. Če poznate koga, ki bi rad prejel zakramente svetega krsta, obhajila ali birme, ga lahko povabite oz. spodbudite v tej smeri.

Prihodnji teden je Teden za življenje. Program dogajanja si lahko ogledate zadaj na oglasni deski. V soboto bo v Ljubljani tako imenovani: Pohod za življenje. Začetek pohoda je ob 9.30 na Prešernovem trgu. Že prej v torek popoldan ob 17.00 pa bo pred parlamentom shod družin v podporo in zaščito družin in družinskega zakonika.

V župniji ustanavljamo novo zakonsko skupino. Prvo srečanje je že to soboto, več informacij pa si lahko preberete na plakatu zadaj na oglasni deski.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje za starše letošnjih birmancev (9. razred). Dobimo se v veroučnih učilnicah.

V petek zvečer ob 20.00 bo srečanje mladinske skupine. Študentje in srednješolci, zlasti pa lanskoletni birmanci, lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 27. navadna nedelja med letom – rožnovenska nedelja. Za našo župnijo pa je prva nedelja v mesecu oktobru tudi žegnanjska nedelja, ko se spominjamo obletnice posvetitve daritvenega oltarja. Slovesne svete maše bodo po nedeljskem razporedu. Ob koncu svete maše bomo imeli darovanje – ofer za potrebe župnije. Lepo vabljeni, da se vsi skupaj Bogu zahvalimo za ta Božji hram, v katerem lahko vsak dan obhajamo sveto daritev.