Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 10. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice.

Za našo župnijo je današnja nedelja velik praznik, saj obhajamo žegnanjsko nedeljo - obletnico posvetitve tega svetišča oz. daritvenega oltarja. Bogu hvala za naše prednike, ki so tukaj postavili cerkev. Hvala pa tudi vsem vam, ki sedaj skrbite za našo cerkev. Hvala vsem, ki se aktivni v pastoralni ali gospodarski dejavnosti župnije. Sedaj ob koncu svete maše bo še ofer – darovanje za potrebe naše cerkve oz. župnije. Iskrena hvala za vaš dar!

Vstopili smo v mesec oktober, mesec molitve rožnega venca. V cerkvi bomo molili pred vsako sveto mašo. Lepo vabljeni, da molite tudi doma, bodisi sami ali v družini.

Ta teden je Teden za življenje. Radi se v molitvi spomnimo vseh tistih mater, ki kolebajo med smrtjo in življenjem njihovega otroka. Molimo tudi za vse nerojene otroke in za vse družine našega naroda.

Vse pare, ki si želite priprave na zakon, vabimo, da se udeležite Šole za zakon. Srečanja, ki jih bosta vodila zakonca Klara in Blaž Otrin ter g. Jure Ferlež, bodo predvidoma vsak 2. in 4. četrtek v mesecu od oktobra do aprila, ob 20h v župnišču v Dobu. Prvo srečanje bo 13. oktobra ob 20h. Več informacij na 031 424 511 (Klara) in na spletni strani Najina pot.

V ponedeljek zvečer po sveti maši srečanje članov tajništva ŽPS.

Petek in sobota sta prva v mesecu. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po vsem svetu.

V soboto zvečer ob 20.00 ima svoje redno srečanje 2. zakonska skupina.

Prihodnja nedelja bo 28. navadna nedelja med letom – sklep tedna Za življenje. Prihodnjo nedeljo bodo šli člani našega odraslega pevskega zbora na redni vsakoletni izlet na Brezje. Hkrati v svoje vrste vabijo nove člane. Vsi, ki imate veselje do petja in vsaj nekaj posluha, lepo vabljeni! Vaje imajo vsako sredo zvečer ob 20.00 ter prepevajo ob nedeljah pri jutranji sveti maši. Veseli bodo novih pevcev, saj se število pevcev vztrajno manjša ter glasovi pešajo.