Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 10. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in še nekaj drugih revij.

Iskrena hvala vsem, ki ste v tem vikendu očistili cerkev pred slovesnostjo svete birme. Tako bomo v soboto lahko praznovali praznik binkošti za 46 birmancev in njihove družine.

Teden, ki je pred nami, bo v znamenju priprav na slovesnost svete birme. Vsak večer se bomo z birmanci dobili pri sveti maši ob 19.00. V torek zvečer bo med nami škof Anton Jamnik, ki se bo ob 18.00 naprej srečal z birmanci, starši in botri, nato pa bo na voljo za sveto spoved. V tem tednu bo vsak večer med sveto mašo v spovednici g. Andrej, zlasti lepo vabljeni starši in botri birmancev, da prejmete zakrament Božjega usmiljenja.

Lepo vabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan. V cerkvi molimo pol ure pred vsako sveto mašo.

Vse zakonce jubilante vabimo na naše jesensko srečanje na prvo nedeljo v novembru. Vsi, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico poroke (5., 10., 15., 20., 25., … let) lepo vabljeni, da se skupaj zahvalimo za vsa ta leta zakonskega življenja. Ker je v načrtu tudi skupno kosilo, vse jubilante prosim za predhodno prijavo v župnišču.

V torek zvečer ob 18.00 srečanje birmancev, staršev in botrov z birmovalcem škofom Antonom Jamnikom.

V četrtek zvečer po sveti maši generalka za birmance pred sobotno slovesnostjo.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto dopoldan ob 10.00 slovesnost svete birme. Cerkev bo ob tej priliki rezervirana za družine birmancev.

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 30. navadna nedelja med letom – misijonska nedelja. Nabirka prihodnje nedelje je namenjena za misijone. Pri sveti maši ob 10.00 bomo imeli srečanje ostarelih in bolnih iz naše župnije. Z nami bo gost, g. Miro Šlibar, dolgoletni bolniški duhovnik. Med sveto mašo bomo imeli tudi bolniško maziljenje. Po maši bo nato zunaj pred cerkvijo tudi manjša pogostitev. Domače prosim, da omogočite svojim bolnim in ostarelim, da bi lahko prišli k tej sveti maši. Če kdo potrebuje prevoz, nam to sporočite v župnišče in ga pridemo iskat.