Avtor: zudomzale Objavljeno: 24. 10. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Iskrena hvala vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri slovesnosti svete birme. Še naprej radi molimo za naše birmance in njihove družine, da bodo ostali zvesti Kristusu.

Lepo vabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan. V cerkvi molimo pol ure pred vsako sveto mašo.

Zakonce jubilante vabimo na naše skupno praznovanje, ki ga bomo imeli na prvo nedeljo v novembru. Vsi, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico poroke (5., 10., 15., 20., 25., … let) lepo vabljeni, da se skupaj zahvalimo za vsa ta leta zakonskega življenja. Ker je v načrtu tudi skupno kosilo, vse jubilante prosim za predhodno prijavo v župnišču. Zadnji rok za prijavo je ponedeljek, 31.10.

V tem tednu bomo v sredo, četrtek in petek popoldan od 16.00 - 18.00 ure zbirali materialna sredstva za pomoč ljudem v Ukrajini. Zbiramo predvsem zdravila, sanitetni material, hrano, čistila, posteljnino, otroške obleke. V poštev pridejo tudi odeje, zimske bunde in jakne, topla oblačila in obutev. Vse pa mora biti čisto in brezhibno, saj s tem pokažemo tudi naš odnos do ljudi v stiski. Verjetno tudi mi ne bi hoteli obleči obleke, ki je strgana ali umazana, pa četudi nam jo kdo podari. Zbirno mesto bo župnikova garaža. Če bi kdo želel darovati denar, ga lahko prinesete v župnišče ali pa ga naslednjo nedeljo vržete v nabiralnik, ki bo zadaj pod korom. Iskrena hvala za vašo pomoč.

V petek bomo imeli spovedni dan, ko bodo od jutranje do večerne svete maše tukaj v cerkvi za spoved na razpolago duhovniki iz naše dekanije. Lepo vabljeni! V petek dopoldan bom župnik obiskoval tudi bolne in ostarele iz naše župnije, saj bom nato prihodnji teden odsoten.

Zbiralna akcija papirja je zaradi praznikov premaknjena za en teden kasneje.

V ponedeljek ob 10.00 srečanje članov tajništva za Župnijski list.

V torek zvečer ob 19.30 prvo srečanje letošnjih Večerov na Goričici. Letošnja rdeča nit srečanj bodo Apostolska dela in slovenski svetniški kandidati. Vabljeni!

Zaradi pogreba v sredo odpade verouk za 8. in 9. razred

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

V noči iz sobote na nedeljo znova premikamo ure na zimski čas. Prihodnjo nedeljo in potem naprej bodo večerne svete maše že ob 18.00.

Prihodnja nedelja bo 31. navadna nedelja med letom.