Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 11. 2022

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišča.

Še do ponedeljka je čas za prijavo za naše skupno praznovanje zakoncev jubilantov, ki ga bomo imeli prihodnjo nedeljo. Vsi, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico poroke (5., 10., 15., 20., 25., … let) lepo vabljeni, da se skupaj zahvalimo Bogu za vsa ta leta zakonskega življenja. Do sedaj je prijavljenih 11 parov, vendar sem prepričan, da je zakoncev jubilantov v naši župniji bistveno več. Lepo vabljeni!

Hvala za vsa sredstva, ki ste jih v tem tednu prinesli za pomoč s. Barbari in beguncem v Ukrajini. Takoj po praznikih bomo zbrane stvari odpeljali tja. Zadaj pod korom pa stoji košara, kamor lahko oddate svoj denarni dar, če bi kdo želel pomagati z denarjem. Iskrena hvala za vsa zbrana sredstva!

Ta teden bo v znamenju praznika Vseh svetih in molitve na grobovih. Na praznični dan v torek bodo svete maše ob 8.00, 10.00, 11.30 ter popoldan ob 14.00. Ob 15.00 bo molitev in blagoslov na zgornjem pokopališču ter ob 15.30 na spodnjem. Zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi rožnih vencev ali skupaj v cerkvi ali po družinah doma.

V sredo se spominjamo vseh vernih rajnih. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. V teh dneh lahko dobimo tudi popolni odpustek za naše rajne, če smo bili pri sveti spovedi, obiščemo pokopališče in molimo po namenu svetega očeta za rajne. Tudi na ta način lahko pomagamo dušam v vicah.

Znova smo premaknili ure na zimski čas. Od sedaj naprej bodo svete maše zvečer ob 18.00. Zaradi tega se skrajšajo uradne ure v župnijski pisarni, ponedeljek in petek od 17.00 - 17.45.

Ta teden imajo otroci jesenske počitnice, zato tudi ni verouka in uradnih ur v župnijski pisarni.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bo g. Andrej obiskoval bolne in ostarele po naši župniji.

V soboto dopoldan bodo skavti zbirali odpadni papir. Kontejner bo stal na parkirišču pri veroučnih učilnicah.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 32. navadna nedelja med letom – zahvalna nedelja. Ob koncu vseh svetih maš bomo zapeli zahvalno pesem in se Bogu zahvalili za vse prejete darove tega leta. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali tudi naši letošnji zakonci jubilanti, zato bodo prve klopi rezervirane za njih. Ker je to tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Iskrena hvala!