Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 11. 2022

Kristus kralj

Na razpolago imate novo številko Družine in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili potrebe župnije. Predvidoma v torek naj bi začeli z montažo sončne elektrarne na streho veroučnih učilnic. Hvala vsem, ki podpirate ta naš projekt, saj bodo s tem tudi v prihodnje tekoči stroški delovanja župnije obvladljivi.

Z današnjo nedeljo vstopamo v teden Karitas. Pri izhodu iz cerkve vam bodo naši sodelavci Karitas ponudili vrečke, s katerimi prosimo za pomoč v obliki hrane. Vrečke prinesete nazaj prihodnjo nedeljo, zunaj pred cerkvijo bo stal župnijski kombi, v katerega boste lahko odložili vaše darove. Če kombija tam ne bo, pa lahko prinesete v cerkev in položite k stranskemu oltarju. Vaša pomoč bo namenjena vsem tistim prosilcem, ki se vsak teden na našo Karitas obračajo za pomoč. Tudi nabirka prihodnje nedelje bo namenjena delovanju Karitas. Iskrena hvala!

Hvala tudi za očala z dioptrijo, ki jih že prinašate in jih bomo odpeljali v Ukrajino. Očala lahko prinesete v župnišče ali jih odložite v škatlo, ki je zadaj pod korom.

V adventnem času bo po naši župniji romal kip Device Marije. Kdor bi želel gostiti Marijino podobo za en dan, se že lahko vpiše v seznam, ki visi na oglasni deski zadaj pod korom.

V soboto imamo adventni oratorijski dan. Program za otroke se začne ob 9.00, ko pridejo otroci 3. triade, ob 10.15 pridejo otroci 2. triade in ob 11.30 otroci 1. triade in njihovi starši. Z vsako skupino program začnemo v cerkvi in gremo nato skupaj v delavnice, kjer bomo izdelovali adventne venčke. Prispevek na otroka je 5€, predhodna prijava pa ni potrebna.

Iščemo božično drevo za v cerkev. Če ima kdo kakšno primerno smreko, ki bi jo za božične praznike lahko postavili v cerkev, nam to sporočite v župnišče.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 lepo vabljeni v Dob na revijo otroških in družinskih pevskih zborov naše dekanije.

V torek goduje sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe. Pri večerni sveti maši bodo sodelovali naši pevci. Po maši pa so vsi pevci vabljeni na manjšo pogostitev v veroučne učilnice. Ob tej priliki tudi iskrena zahvala vsem, ki s petjem in glasbo skozi celo leto skrbite za lepoto bogoslužja.

V petek zvečer NI rednega srečanja mladinske skupine, ob 20.00 imamo srečanje z birmanskimi animatorji.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu. V soboto zvečer ob 18.00 lepo vabljeni k sveti maši vsi mladi. Vse štiri adventne sobote bodo ob večerih namenjene mladim. Imeli bomo posebna srečanja, ki se začnejo s sveto mašo in nato nadaljujejo v veroučnih učilnicah. Srečanja bo vodil Janez Meden, ki je bil kot bogoslovec pred leti pri nas na praksi.

Prihodnja nedelja bo že 1. adventna nedelja – nedelja Karitas. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili adventne venčke, ki jih boste ta dan prinesli s seboj. Blagoslov bomo imeli zunaj pri velikem adventnem vencu. Skavti nam bodo prihodnji dve nedelji v nakup ponudili božične voščilnice, koledarje, kadilo in oglje. Ves denar od voščilnic gre za pomoč sestram v Ukrajini. Hkrati pa ste lepo povabljeni, da bi se v adventnem času zlasti ob nedeljah dopoldan ustavili po maši zunaj pred cerkvijo ob čaju in kavici, da se kaj pogovorimo med seboj. Adventni čas nam preprosto govori: USTAVIMO SE! Za geslo letošnjega adventnega časa smo s člani ŽPS izbrali misel: »Naredimo prostor za sočloveka, kajti po njem prihaja Bog!« V adventnem času bo vsak večer preko interneta organizirana skupna molitev. Ob 19.45 boste lahko na internetni strani župnije in na Facebook strani spremljali molitev, ki jo bodo pripravljale družine. Vsi lepo vabljeni k sodelovanju! Kdor nima interneta, pa je lepo povabljen, da se ob istem času zberemo pri adventnem venčku in molimo za našo župnijsko skupnost. V adventnem času bomo imeli ob nedeljah ob 10.00 namesto klasične pridige nagovore oz. pričevanja zakoncev. Naj bo adventni čas res čas, ki je namenjen poglobljeni osebni in skupni pripravi na praznik Jezusovega rojstva.

V nedeljo popoldan bo v Moravčah ob 15.00 še revija odraslih pevskih zborov naše dekanije. Lepo vabljeni!