Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 11. 2022

1. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Ognjišče.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospoda župnika.

Hvala tudi za hrano, ki jo na današnjo nedeljo Karitas prinašate in jo bomo razdelili vsem, ki se na našo župnijsko Karitas obračajo s prošnjo za pomoč. Pomembno je, da v teh težkih časih ne vidimo zgolj svojih potreb, ampak opazimo in pomagamo reševati tudi stiske in težave ljudi okoli nas. Hvala tudi za očala, ki jih prinašate in jih bomo odpeljali v Ukrajino. Očala zbiramo še do prihodnje nedelje. Naslednji kombi pomoči bomo peljali v Ukrajino v petek, 9. 12. Že sedaj se priporočamo za zdravila, čistila, sanitetni material in hrano. Oblek tokrat ne bomo zbirali, ker jih sestre ne morejo poslati naprej na področja, kjer potekajo boji.

Lepo vabljeni, da bi v adventnem času za en dan gostili podobo Device Marije. Vpišete se lahko v seznam, ki visi na oglasni deski zadaj pod korom.

Hvala vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri adventnem oratorijskem dnevu. Animatorji in odrasli skavti so otrokom pomagali vstopiti v adventni čas, ki ga začenjamo z današnjo nedeljo.

V adventnem času vabljeni vsak večer ob 19.45 k molitvi družin, ki bo potekala preko interneta. Molitev lahko spremljate na internetni strani župnije ali na Facebook strani župnije. Vsi ostali pa vabljeni, da istočasno molimo doma.

V ponedeljek zvečer ob 19.00 sestanek za starše 8. razreda veroučne šole.

V torek zvečer začenjamo z devetdnevnico pred praznikom Brezmadežne. Vabljeni!

V torek zvečer ob 18.30 vabljeni v veroučne učilnice, kjer bomo imeli naslednjega v seriji Večerov na Goričici. Z nami bo gost mag. Anton Berčan, župnik iz Ribnice, ki nam bo spregovoril o arhitektu Jožetu Plečniku kot o možu vere in umetnosti. Vabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato v petek dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V petek zvečer ni srečanja mladinske skupine, saj so vsi mladi lepo vabljeni na adventno srečanje mladih v soboto zvečer ob 18.00.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 2. adventna nedelja. Zunaj pred cerkvijo boste še lahko kupili božične voščilnice, kadilo, oglje in koledarje. Izkupiček od prodaje gre za sestre v Ukrajini. Povabljeni pa tudi na čaj ali kavo ter prijeten klepet po maši.