Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 12. 2022

2. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za Karitas, tako v obliki hrane in drugih dobrot v vrečkah kot tudi za denarni dar. Vaš današnji dar pa je namenjen za gospodarske potrebe župnije.

V ponedeljek in sredo popoldan bomo od 16.00 – 18.00 ure zbirali pomoč za Ukrajino. V poštev pridejo zdravila, hrana, sanitetni material, stvari za osebno higieno ter plenice. Oblek tokrat ne jemljemo, ker jih imamo še od prejšnje akcije dovolj. Danes tudi zaključujemo z zbiranjem očal, ki jih bomo peljali v Ukrajino. Nabralo se jih je za 5 velikih kartonastih škatel. Zadaj pod korom pa je škatla, kamor lahko daste svoj denarni dar za Ukrajino. V petek in soboto se zaradi župnikove odsotnosti za vse nujne primere obrnite na g. Andreja.

V tem tednu so nam na streho veroučnih učilnic montirali sončno elektrarno. Sedaj čakamo še na uradni priklop na omrežje in potem upajmo na čim večje in uspešno pridobivanje električne energije. Hvala tudi vsem vam, ki pomagate pri finančnem pokritju te investicije.

Lepo vabljeni k svetim mašam vsak dan in k molitvi ob adventnem venčku vsak večer ob 19.45 preko interneta.

Danes (nedelja) lahko zunaj pred cerkvijo še kupite koledarje, voščilnice, kadilo in oglje. Vabljeni, da se po maši ustavite tudi zunaj na skodelici čaja ali kavice.

V sredo zvečer ob 19.00 sestanek za starše 2. razreda veroučne šole.

V četrtek praznujemo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 in zvečer ob 18.00. Po večerni sveti maši bomo imeli krajšo akademijo na čast Brezmadežni. Lepo vabljeni!

V petek zvečer ob 19.00 redno srečanje odraslih skavtov. Veseli bodo tudi novih članov.

V soboto zvečer ima svoje redno srečanje 2. zakonska skupina.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu. Po večerni sveti maši bo adventno srečanje za mlade, lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 3. adventna nedelja – nedelja Gaudete. Goduje sv. Damaz, papež.