Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 12. 2022

4. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

V tem tednu imajo otroci redni verouk ob običajnih urah.

Pred nami je 4. adventni teden, vstopili smo v božično osemdnevnico, ko se pripravljamo na praznovanje Jezusovega rojstva. Lepo vabljeni k svetim mašam vsak dan in k molitvi ob adventnem venčku vsak večer ob 19.45 preko interneta.

Naročniki pridite v župnišče po zbirko Mohorjevih knjig in Mohorjev koledar za leto 2023. Prav tako lahko še dobite koledarje, kadilo in oglje za blagoslov hiš na svete večere.

Za romanje v Sveto deželo je že preko 20 prijavljenih. Tudi tiste, ki ste se prijavili že pred 3 leti in ste vplačano akontacijo pustili na računu, prosim, da pridete v pisarno in se znova prijavite. S seboj prinesite tudi fotokopijo potnega lista.

Vabljeni, da namenite naši župniji 1% svoje dohodnine. Lani smo na ta način iz državnega proračuna dobili okoli 1.500€. Če ste darovali že lani in bi darovali tudi letos, potem vam ni treba narediti ničesar, saj sistem ohrani starega naslovnika. Če bi nas radi na novo podprli, vas vabimo, da izpolnite formular, ki ga najdete zadaj med tiskovino in ga do konca leta pošljete na Davčno upravo v Ljubljano.

V četrtek dopoldan bova duhovnika znova obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji. Če bi kdo na novo želel obisk duhovnika na domu, nam to sporočite v župnišče.

V petek imamo spovedni dan, ko bodo duhovniki naše dekanije na razpolago za sveto spoved od jutranje do večerne svete maše. Razpored, kdaj kdo spoveduje, že visi zadaj na spovednici. V petek zvečer ob 19.00 bo nato še priložnost za sveto spoved za mlade iz cele naše dekanije.

V soboto obhajamo sveti večer. Zvečer ob 17.30 bo tukaj v cerkvi otroška božičnica, ob 18.00 bo sledila maša svetega večera. Ne pozabimo na blagoslov hiš in stanovanj v tem večeru. Ob 23.30 se bo začel program tukaj v cerkvi, nato ob 24.00 slovesna sveta maša Gospodovega rojstva.

Prihodnjo nedeljo obhajamo slovesni praznik Gospodovega rojstva – Božič. Slovesne svete maše bodo po nedeljskem razporedu. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli ofer – darovanje za potrebe domače cerkve. Popoldne ob 16.00 ste lepo vabljeni še na božični koncert Domžalskega komornega zbora.