Avtor: zudomzale Objavljeno: 24. 12. 2022

Božič

Na razpolago imate dvojno številko božične Družine, Ognjišče in še nekaj drugih revij. Med tiskovino še lahko najdete obrazce, če želite nameniti naši župniji 1% svoje dohodnine. Rok za oddajo obrazcev je do konca koledarskega leta. Hvala tudi za vaš dar, ki ga boste sedaj ob koncu svete maše pri ofru darovali za cerkev.

V tem tednu imajo otroci božično – novoletne počitnice. Z veroukom bomo nadaljevali v torek, 3. januarja.

S praznikom Jezusovega rojstva smo vstopili v božično osmino. Lepo vabljeni vsak dan k sveti maši in da si ogledate jaslice, ki sta jih tukaj v cerkvi postavila Nataša in Martin.

Zadaj na oglasni deski že visi list za prijavo za obisk kolednikov, ki bodo hodili po župniji v ponedeljek, 2. januarja.

Za romanje v Sveto deželo je pol skupine že napolnjene. Če bi se nam še kdo rad pridružil, si lahko zadaj na oglasni deski preberete program romanja, ob prijavi v župnišču pa s seboj prinesite kopijo potnega lista, da to priložimo vaši prijavi.

V ponedeljek obhajamo god sv. Štefana. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 in zvečer ob 18.00.

V torek popoldan gremo z birmanci na ogled jaslic v Ljubljano. Dobimo se ob 15.00 na železniški postaji.

V torek zvečer po sveti maši bo naslednji v vrsti Večerov na Goričici. Vabljeni!

V sredo godujejo nedolžni otroci, v petek pa obhajamo praznik Svete Družine. Ker letos ta dva praznika prideta med tednom in boste mnogi odsotni, bomo imeli blagoslov otrok in družin na praznik Svetih treh kraljev po večerni maši.

V soboto obhajamo drugi sveti večer. Zvečer ob 18.00 bomo imeli tukaj v cerkvi zahvalno sveto mašo ob koncu letošnjega leta. Na tak način se bomo zahvalili Bogu za vse milosti in blagoslove, ki smo jih bili deležni skozi celo leto. Ne pozabimo tudi na blagoslov naših hiš in stanovanj v tem večeru.

Prihodnjo nedeljo obhajamo Novo leto – praznik Marije, Svete Božje Matere – svetovni dan miru. Svete maše bodo po nedeljskem razporedu. Ob koncu dopoldanskih svetih maš vas vse lepo vabimo na kozarček čaja ali kuhanega vina zunaj pred cerkvijo. Gospodinje prosimo za kakšno pecivo. Da nazdravimo, se malo pogovorimo in si damo korajže ob začetku novega koledarskega leta. Ker je prihodnja nedelja tudi prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.