Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 01. 2023

Novo leto

Na razpolago imate še nekaj izvodov dvojne številke božične Družine, nov Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ste ga na božični dan pri ofru namenili za potrebe naše župnije. Tudi danes je vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.

V tem tednu bodo otroci pri verouku imeli počitnice. Čeprav je bilo oznanjeno, da z veroukom začnemo že 3. januarja, bomo z veroukom nadaljevali šele v ponedeljek, 9. januarja.

Jutri (ponedeljek) bodo po župniji hodili letošnji koledniki. Nekaj ekip bo hodilo po hišah, obiskali bomo tudi predel Domžal, kjer so bloki (glede ure obiska si preberite v novi številki Župnijskega lista). Zbrana sredstva od trikraljevske akcije so namenjena našim misijonarjem po svetu. Hvala za vaš dar! Kogar koledniki ne bodo obiskali, boste lahko svoj dar dali v škatlo, ki bo v petek, na praznik sv. treh kraljev, zadaj pod korom.

Za romanje v Sveto deželo je več kot pol skupine že napolnjene. Če bi se nam še kdo rad pridružil, si lahko zadaj na oglasni deski preberete program romanja, ob prijavi v župnišču pa s seboj prinesite kopijo potnega lista, da to priložimo vaši prijavi.

V četrtek dopoldan bom župnik obiskoval naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, g. Andrej bo bolnike obiskoval v petek dopoldan. V četrtek obhajamo tudi tretji sveti večer, ko bomo blagoslovili naše domove in stanovanja.

V petek obhajamo praznik Gospodovega razglašenja - svetih treh kraljev: Gašperja, Mihe in Boltežarja. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 in zvečer ob 18.00. Pri večerni sveti maši nas bodo obiskali koledniki. Po večerni sveti maši bomo imeli še blagoslov otrok in družin, ki bi ga sicer morali imeti ob prazniku svete družine. Družine, lepo povabljene!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Zaradi praznika v tem tednu ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu, zvečer ob 19.00 bo srečanje birmanskih animatorjev.

Prihodnjo nedeljo obhajamo praznik Jezusovega krsta. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli nabirko – ofer za našega duhovnega pomočnika g. Andreja. Pri večerni sveti maši bodo sodelovali kitaristi in citrarji Društva Lipa Domžale. Po končani sveti maši bodo imeli še krajši koncert z naslovom: Božična pravljica. Lepo vabljeni!