Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 01. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za cerkev.

Še do prihodnje nedelje zbiramo kresničke, odsevne trakove in odsevne jopiče, da jih bomo potem lahko odpeljali v Ukrajino. V nedeljo bo pod korom tudi škatla za vaš denarni dar za Ukrajino, če bi kdo hotel pomagati na ta način. Hrano, zdravila, sanitetni material in čistilna sredstva bomo zbirali v ponedeljek, 6. februarja, v popoldanskih urah.

V četrtek obhajamo praznik Gospodovega darovanja v templju – svečnico. Svete maše bodo po delavniškem razporedu. Pri obeh svetih mašah bomo blagoslovili sveče, ki jih boste potem lahko odnesli domov. Vaš dar za sveče je namenjen za kritje stroškov cerkvene razsvetljave. Vabljeni k sveti maši.

V petek obhajamo god sv. Blaža, ki je eden od priprošnjikov v sili. Priporočamo se mu za varstvo pred boleznimi v grlu in vsakim drugim zlom. Blagoslov svetega Blaža boste lahko prejeli pri obeh svetih mašah, lepo vabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Če bi kdo na novo želel obisk duhovnika 1x mesečno in prejem svetega obhajila, nam to sporočite v župnišče.

V soboto popoldan bo ob 16.00 na Brezjah sveta maša za bolnike z rakom in njihove domače. V nadaljevanju naj bi bile na Brezjah svete maše v ta namen vsak drugi petek v mesecu. Lepo vabljeni!

Za romanje v sveto deželo imamo samo še 1 prosto mesto.

V torek zvečer ob 18.30 bo naslednji v vrsti Večerov na Goričici. Vsebina srečanja bodo Apostolska dela. Vabljeni!

V petek zvečer redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 5. navadna nedelja med letom – goduje sv. Agata, devica in mučenka. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Prihodnjo nedeljo bomo imeli po jutranji sveti maši še krajši kulturni program v spomin na pokojnega župnika Matija Tomca, saj bo 8. februarja obletnica njegove smrti. Ob tej priliki boste lahko dobili tudi gratis knjigo: Domžalska leta profesorja Matije Tomca. Lepo vabljeni!