Avtor: zudomzale Objavljeno: 13. 03. 2023

3. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe župnije.

Vstopamo v 3. postni teden. V tem tednu pozornost namenjamo možem in fantom. V petek ob 20.00 ste možje in fantje vabljeni na srečanje z Alešem Čerinom, ki bo spregovoril na temo: Deluj kot mož! Možje in fantje lepo vabljeni!

V soboto obhajamo praznik sv. Jožefa – Jezusovega rednika. Sam praznik sv. Jožefa je sicer v nedeljo, vendar bi zaradi postne nedelje praznik potem odpadel, zato ga liturgično obhajamo en dan prej. Na praznik bodo svete maše tukaj v Domžalah ob 7.00 in ob 18.00. Ob 10.00 ste vsi lepo povabljeni v župnijo Vir, kjer bo slovesna romarska sveta maša za celo našo dekanijo. Vsi lepo vabljeni!

Od 18. do 25. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Mir se začne v družini«. Prvi dan so možje in očetje povabljeni, da prisluhnejo posnetemu pogovoru. Zadnji dan so k temu povabljene žene in matere. V nedeljo, 19. marca, je po župnijah družinski križev pot v naravi. Od ponedeljka do petka pa so ob 19.45 zoom-večeri za družine, kjer bomo prisluhnili zgodbi, zapeli pesem in molili za mir v naših družinah. Povezavo boste lahko dobili na internetni strani naše župnije.

Katehistinja Marjeta je zbolela. Vsi njeni razredi bodo navodila dobili po mailu.

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 lepo vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga pripravljajo zakonski pari iz obeh zakonskih skupin.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer po večerni sveti maši molitev križevega pota pripravljajo mladi. Ob 20.00 nato srečanje za može in fante z gostom v veroučnih prostorih.

V soboto zjutraj cerkev čistijo veroučenci in starši 3. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 8.00 pred cerkvijo. V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

V soboto zvečer ob 19.00 srečanje animatorjev za postni oratorijski dan, ob 20.00 nato še srečanje birmanskih animatorjev.

Prihodnja nedelja bo 4. postna nedelja – nedelja laetare – sredpostna nedelja. V nedeljo popoldan ob 15.00 lepo vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga bodo pripravili člani družinske kateheze. Če bo vreme dopuščalo, bomo imeli križev pot od skakalnic do Križentaura, v primeru slabega vremena pa bo molitev tukaj v cerkvi.