Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 03. 2023

4. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in še nekaj drugih revij.

Vstopamo v 4. postni teden. Vstopili smo v teden družine. Od ponedeljka do petka ste vabljeni na zoom srečanja, ki bodo potekala preko interneta in se bodo začela ob 19.45. Vsak večer bo kratko pričevanje družin, nagovor enega od slovenskih škofov ter nato še skupna molitev za družine. Povezavo do srečanj lahko dobite na internetni strani naše župnije. Lepo vabljeni k sodelovanju!

V soboto obhajamo praznik Gospodovega oznanjenja – materinski (starševski) dan. Na ta dan je tudi sklep tedna družine. Svete maše bodo po običajnem delavniškem razporedu: ob 7.00 in ob 18.00. Ob tej priliki vsem staršem tudi čestitamo in se vam zahvaljujemo za vašo odprtost za življenje.

Prihodnji vikend znova premikamo urne kazalce. V noči iz sobote na nedeljo bomo urne kazalce premaknili za eno uro naprej. Zato malo pozornosti, da ne bo kdo prišel v nedeljo prepozno k sveti maši. Hkrati se spreminja tudi ura večerne svete maše: od nedelje dalje bodo večerne svete maše ob 19.00. Podaljša se tudi čas uradnih ur v župnijski pisarni: ponedeljek in petek, dopoldan od 8.00 – 10.00 in popoldan od 17.00 – 18.45.

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 lepo vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga pripravljajo člani družinske kateheze. Zberemo se pri skakalnicah, od koder bomo šli na Križentauer. Za tiste, ki poti ne zmorete, bo istočasno križev pot tudi tukaj v cerkvi. Lepo vabljeni!

V torek zvečer ob 19.00 bo drugo srečanje v sklopu šole za starše veroučencev. Srečanje z gospo Bernardo Mal bo v veroučnih učilnicah. Starši lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 19.00 ste vsi lepo vabljeni v Bernikov dom na akademijo ob materinskem dnevu. Karte lahko dobite na blagajni Bernikovega doma. Vabljeni!

V petek zvečer pri večerni sveti maši sodelujejo naši mladi skavti in nato po maši vodijo molitev križevega pota. Ob 19.00 sledi srečanje oratorijskih animatorjev, ob 20.00 ima svoje srečanje še 1. zakonska skupina.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 5. postna nedelja – tiha nedelja. Že v soboto zvečer in potem v nedeljo pri vseh svetih mašah boste lahko zunaj pred cerkvijo kupili butarice, ki jih bodo pripeljali iz župnije Ihan. Prav tako boste lahko dobili oljčne vejice. V nedeljo popoldan ob 15.00 lepo vabljeni na dekanijski križev pot. Zberemo se pri gasilnem domu v Žejah in nato gremo peš proti Sveti Trojici. Lepo povabljeni!