Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 03. 2023

5. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list in še nekaj drugih revij. V Župnijskem listu že lahko dobite vse potrebne informacije glede obhajanja slovesnosti v velikem tednu.

Vstopamo v 5. postni teden. Tihi teden je kot zatišje pred viharjem, saj se nam vedno bolj bližajo prazniki Gospodovega trpljenja, smrti in vstajenja.

Zunaj pred cerkvijo lahko kupite butarice, ki so jih pripeljali iz župnije Ihan ali vzamete oljčne vejice, ki so pri paviljonu. Vaš dar od oljčnih vejic gre za pomoč župnijam v slovenski Istri. Hvala za vaš dar!

Ta teden bo predvsem spovedno obarvan. Z veroučenci bomo imeli spoved v času rednega verouka, izjema sta 1. in 2. razred, ki imata redno srečanje v veroučnih učilnicah. V petek pa bomo imeli spovedni dan, ko bo priložnost za prejem zakramenta svete spovedi od jutranje do večerne svete maše. Spovedovali bodo duhovniki naše dekanije. V petek zvečer ob 20.00 bomo imeli še večer Božjega usmiljenja - priložnost za sveto spoved za mlade. Izkoristimo to priložnost, da bomo s čistimi srci vstopili v velikonočne praznike.

V soboto imamo postni oratorijski dan. Program se začne ob 9.00. Več informacij bodo otroci dobili pri verouku oz. na letakih, ki so zadaj med tiskovino.

V tem vikendu premikamo kazalce na poletni čas. Večerne svete maše bodo od sedaj naprej ob 19.00. Podaljšajo se tudi uradne ure v župnijski pisarni: ponedeljek in petek, dopoldan od 8.00 – 10.00 in popoldan od 17.00 – 18.45.

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 lepo vabljeni k molitvi križevega pota za celo našo dekanijo, ki ga bomo imeli na sv. Trojico. Zberemo se ob 15.00 pri gasilnem domu na Žejah. Lepo vabljeni!

V soboto dopoldan oratorijski dan, v soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 6. postna nedelja – cvetna nedelja. Jutranjo sveto mašo bomo (če bo vreme dopuščalo) začeli zunaj pri Marijini kapelici, kjer bomo imeli blagoslov zelenja in nato odšli v sprevodu v cerkev. Pri ostalih svetih mašah bo blagoslov zelenja v cerkvi. Pri vseh svetih mašah bomo poslušali pasion, zapis Jezusovega trpljenja. Pri sveti maši ob 10.00 in ob 11.30 bodo pasion zaigrali člani družinske kateheze. Naj ne bo to zgolj dramska igra, ampak priložnost, da se lahko bolj živo zavemo trpljenja, ki ga je Jezus vzel na svoje rame za vsakega od nas. Ker je prihodnja nedelja tudi prva v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. V nedeljo popoldan ob 15.00 lepo vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi, ki ga bodo pripravili naši odrasli pevci.