Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 05. 2014

Oznanila 6. velikonočna nedelja

Nova številka Družine vam je na razpolago.

Med tiskovino najdete prijavnice za poletni oratorij. Ker so nekateri otroci v tem tednu v šoli v naravi in jih ne bo k uri verouka, jih lahko vzamete že sedaj. Rok za oddajo prijavnic je 15.junij. Hkrati vabim tudi vse ostale k celotnemu dogajanju in pomoči po svojih močeh in zmožnostih: materialno, s pecivom, denarno, s pomočjo pri delitvi hrane… Kdorkoli je pripravljen pomagati na kakršen koli način, naj se oglasi v župnišču, da se dogovorimo.

Nabirka današnje nedelje bo šla po naročilu naših škofov za pomoč žrtvam poplav v Srbiji ter Bosni in Hercegovini. Če bi kdo še rad oddal svoj delež preko župnišča, lahko to stori do torka, potem bomo denar oddali naprej. Lahko pa svoj dar nakažete neposredno na račun Slovenske Karitas. Položnice najdete zadaj med tiskovino.

Ob zidu za pokopališčem proti železnici smo pokosili travo, sedaj pa bi tisti del potreboval še eno pošteno akcijo, da bi populili vse korenine in šavje, ki tja ne spada. Če je kdo pripravljen pomagati, naj se oglasi pri g. župniku.

Hvala vsem, ki ste pripomogli k tako lepemu praznovanju slovesnosti prvega svetega obhajila preteklo nedeljo!

V tem tednu imamo v času rednega verouka sveto spoved. Če kdo od otrok še ni vrnil spričevala od verouka, naj to stori v najkrajšem možnem času.

V četrtek praznujemo praznik Gospodovega vnebohoda. Svete maše bodo ob 7.00 in 10.00 ter zvečer ob 19.00. pred tem so v ponedeljek, torek in sredo t.im. »prošnji dnevi«, ko bomo prosili za blagoslov našega dela in rodovitnost polj. Zjutraj bomo imeli procesijo okoli cerkve, zvečer pa se bomo zbrali pri kapeli zunaj in nato v procesiji prišli v cerkev. Lepo vabljeni!

Danes popoldan (nedelja) imamo ob 15.00 sveto mašo v D.U.D. in po njej družabno srečanje. Prosim vas, da omogočimo sodelovanje našim ostarelim ali bolnim bratom in sestram, vsi skupaj pa vabljeni k pomoči pri izvedbi srečanja.

V torek, na god blaženega mučenca Alojzija Grozdeta, bomo imeli zvečer pri sveti maši sprejem novih ministrantov v ministrantske vrste. V torek zvečer ob 20.00 je srečanje animatorjev za poletni oratorij.

V soboto, na praznik Obiskanja Device Marije, bomo zaključili z majniško pobožnostjo in branjem šmarnic. Po večerni sveti maši bomo zapeli litanije na čast Materi Božji, nato pa bodo najbolj zvesti šmarničarji dobili plaketo.

Prihodnja nedelja bo »gospodarska nedelja«, nabirka bo namenjena za prenovo sistema ogrevanja.