Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 08. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče in še nekaj drugih revij.

V torek gremo na izlet v Gardaland. Na avtobusu imamo še 4 prosta mesta. Če bi se kdo še želel pridružiti, naj pohiti s prijavo. Zjutraj ob 3.30 imamo tukaj v cerkvi sveto mašo in po maši takoj odhod. S seboj vzemite malico in primerno obleko oz. obutev. Predvidoma se vračamo v poznih večernih urah.

V soboto imamo župnijsko romanje v Fažano in na Brione. Zaradi odpovedi imamo tudi na tem avtobusu trenutno še 4 prosta mesta. Če bi se nam še kdo želel pridružiti, ste dobrodošli. Odhod avtobusa je ob 5.00 izpred veroučnih učilnic. Vmes gremo z ladjo na Brione, tam bo dovolj prostega časa tudi za ohladitev v morju, kdor bi želel. V programu imamo pozno kosilo okoli 16.00, zato za dopoldanski čas vzemite s seboj tudi kakšno malico in pijačo. Ne pozabimo na primerno obleko in obutev glede na vremensko napoved in celoten program. Predvidoma se vračamo v zgodnjih večernih urah.

V tem tednu so svete maše še po poletnem urniku.

Vsi lepo vabljeni na delovno akcijo čiščenja veroučnih učilnic. Ponedeljek, torek in sreda, dopoldne in popoldne, kadar kdo zmore. Starši, stari starši, tudi veroučenci – vsi lepo povabljeni, da veroučne prostore znova uredimo in pripravimo za začetek novega veroučnega leta.

V soboto, 9. septembra, bo na Brezjah molitveni dan za duhovne poklice, ki ga tokrat pripravlja naša dekanija. Organizirali bomo dekanijski avtobus, za lažjo organizacijo prevoza vas prosimo za prijavo v župnišču. Prijave sprejemamo do srede, 6. septembra. Molitev za nove duhovne poklice ni stvar samo starejših, zato k tej molitvi vabljeni tudi mladi, ministranti, družine… V letošnjem letu bo med nami bogoslovec Matjaž Venta, ki naj bi bil letos posvečen v diakona in ga lahko tudi na tak način podpremo na njegovi življenjski poti.

Petek in sobota sta prva v mesecu. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele po župniji. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramenta svete spovedi.

Prihodnja nedelja bo 22. navadna nedelja med letom, angelska nedelja. Od prihodnje nedelje dalje bomo znova imeli sveto mašo ob 11.30. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije.