Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 09. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Hvala za vaš dar, ki ste ga danes darovali za gospodarske potrebe župnije.

Z današnjo nedeljo se znova vračamo v urnik svetih maš, kot ga imamo med letom. Ob nedeljah je spet sveta maša ob 11.30, med tednom je vsak dan sveta maša zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 19.00. Uradne ure v župnijski pisarni so ob ponedeljkih in petkih, dopoldne od 8.00 do 10.00 ter popoldne od 17.00 do 18.45.

Iskrena hvala vsem, ki ste v tem tednu pomagali očistiti veroučne učilnice in jih pripraviti za novo veroučno leto. Je pa vsako leto manj odziva na to povabilo, čeprav gre za prostore, ki jih tedensko uporablja okoli 300 otrok in je verouk ena glavnih dejavnosti župnije.

Začenjamo novo pastoralno leto. Zadaj na mizici lahko najdete katehetsko pismo, kjer so napisani vsi potrebni podatki glede letošnjega veroučnega leta. Vpis k verouku bomo imeli v ponedeljek, torek in sredo, dopoldne od 10.00 - 12.00 in popoldne od 15.00 – 18.00 ure. Vpis bo tudi v petek dopoldne od 9.00 – 11.00. Vse ostale zadeve si preberite v katehetskem pismu.

V soboto, 9. septembra, bo na Brezjah škofijski molitveni dan za duhovne poklice, ki ga tokrat pripravlja naša dekanija. Ob 9.00 je najprej molitvena ura, nato ob 10.00 sveta maša, ki jo vodi g. nadškof Stanislav Zore. Organizirali bomo dekanijski avtobus, prijave za prevoz sprejemamo do srede, 6. septembra. Na srečanje lepo vabljeni tudi ministranti (oni imajo po sveti maši posebno srečanje z gospodom nadškofom), mladi, družine, starejši… Molitev za nove duhovne poklice in svetost že poklicanih ni samo stvar starejših ljudi, ampak bi morala biti predvsem stvar mladih in družin, ki šele vstopajo v življenje, saj bo njihov duhovni razvoj zelo odvisen od tega, kakšne duhovnike bomo imeli v prihodnosti. Vsi lepo vabljeni!

V soboto, 16. septembra, bo v Stični vseslovensko srečanje mladih. Tudi za tja organiziramo dekanijski avtobus, zato vse mlade vabimo k udeležbi. Prijave za prevoz se zbirajo do torka, 12. 9., v župnišču.

V sredo zvečer ob 20.00 prvo srečanje članov ŽPS v tem letu.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V petek obhajamo praznik rojstva Device Marije – mali šmaren. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Lepo vabljeni, da skupaj počastimo Marijin rojstni dan!

V soboto zjutraj romamo na Brezje. Odhod avtobusa bomo naknadno sporočili vsem tistim, ki se bodo prijavili za skupni prevoz.

V soboto ob 18.00 lepo vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 23. navadna nedelja med letom, nedelja mladih. S to nedeljo začenjamo teden mladih, ki se bo zaključil v soboto s srečanjem mladih v Stični. Podprimo mlade z molitvijo in lepim zgledom krščanskega življenja. Prihodnjo nedeljo bomo imeli pri sveti maši ob 10.00 jesensko srečanje bolnih in ostarelih naše župnije. Pred sveto mašo bo za bolne in ostarele priložnost za sveto spoved, med sveto mašo pa boste lahko prejeli zakrament bolniškega maziljenja. Po končani sveti maši bo sledila še manjša pogostitev v veroučnih učilnicah. Vse lepo prosimo, da pogledate malo okoli sebe, če je mogoče v vaši soseski kdo od starejših, ki ne more priti sam k sveti maši in bi rabil pomoč. Stopite do njih in jih vprašajte, če bi želeli priti k sveti maši, če potrebujejo kakšno pomoč. Če že sorodniki ne poskrbijo in ne omogočijo sodelovanja starejših pri maši, lahko to naredimo mi. Če bi kdo potreboval prevoz in ga nima, nam to lahko sporočite v župnišče in ga pridemo iskat.