Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 10. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list in Odmeve z Goričice.

Prva nedelja v oktobru je za našo župnijo žegnanjska nedelja, saj se spominjamo obletnice posvetitve daritvenega oltarja. Hkrati je to priložnost za zahvalo vsem, ki gradite naše oltarno občestvo. Od najbolj vidnih do najbolj skritih: vsem iskrena hvala za vsak vaš trud in čas, ki ga vlagate v našo župnijo. Živost župnije se ne kaže po sposobnostih župnika, ampak po dejavnosti faranov. Lepo je imeti ob sebi veliko sodelavcev, a se vedno najde prostor še za koga. Zlasti vabljeni novi pevci, ministranti, bralci beril. Vabljeni v mladinsko, moško, molitveno in zakonsko skupino. Župnijska Karitas bi bila vesela novih moči, prav tako čistilke cerkve, vedno je še kakšno drugo opravilo okoli cerkve, ki ga je potrebno narediti… Predvsem pa lepo vabljeni v cerkev k osebni ali skupni molitvi.

V soboto bo v Ljubljani potekal Pohod za življenje. Pohod se začne ob 9.30 na Prešernovem trgu. Vsi lepo vabljeni k udeležbi, da pokažemo vsem ljudem, da je življenje sveto od naravnega začetka do naravnega konca.

Katehumenat bo potekal vsako 2. in 4. nedeljo v mesecu v župniji Ihan. Zbor kandidatov je ob 17.00 pred župniščem v Ihanu. Prvo srečanje je v nedeljo, 8.10.

Mesec oktober je mesec molitve rožnega venca. Lepo vabljeni k skupni molitvi tukaj v cerkvi ali k osebni molitvi doma po družinah.

V torek zvečer ob 20.00 v zimski kapeli vabljeni na srečanje z gostoma s. Marijo Ireno Stele in p. Mihom Sekolovnikom. Tema pogovora bo: Sveti Duh. Ker je pred nami sveta birma, na srečanje lepo vabljeni tudi birmanci, njihovi starši in botri.

V četrtek bodo imeli v Vrtcu Dominik Savio zbiralno akcijo odpadnega papirja.

Petek in sobota sta prva v mesecu, v petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po župniji, zato takrat odpadejo uradne ure v župnijski pisarni. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter k prejemu zakramenta svete spovedi.

V petek popoldan ob 17.00 zbor birmancev pred veroučnimi učilnicami. Odhajamo na duhovni vikend pred birmo in s tem začenjamo birmansko devetdnevnico. Vse birmance in njihove družine vam priporočamo v molitev.

V soboto zjutraj ob 8.00 čiščenje cerkve pred sveto birmo. Starši in botri naših birmancev lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 27. navadna nedelja med letom, začetek tedna za življenje. Pri dopoldanskih svetih mašah bodo z nami prostovoljci Vincencijeve zveze dobrote, ki bodo predstavili svoje delo in vam v nakup ponudili koledarje za letošnje leto. S tem zbirajo sredstva za pomoč brezdomcem, polovico zbranega denarja pa letos namenjajo tudi žrtvam poplav.