Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 10. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine, Misijonska obzorja ter še nekaj drugih revij.

Hvala za vaš dar, ki ste ga na žegnanjsko nedeljo pri ofru darovali za našo župnijo.

Hvala vsem staršem in sorodnikom naših birmancev, ki so v soboto počistili cerkev pred bližajočo se slovesnostjo svete birme. Hvala tudi lastnikom pridnih rok, ki so obrezali grmičevje okoli cerkve!

V tem tednu obhajamo birmansko devetdnevnico. Z birmanci se dobimo vsak večer pri večerni sveti maši. Na devetdnevnico vabljeni tudi starši in botri birmancev in vsi ostali, da z molitvijo in zgledom podpremo te mlade, ki bodo v nedeljo prejeli Svetega Duha. V torek zvečer ob 18.00 imamo srečanje z birmovalcem, stiškim opatom p. Maksimilijanom Filejem. Pred mašo bo nagovoril birmance, med sveto mašo bo nato v spovednici. Priložnost za sveto spoved bo vsak večer med mašo, v spovednici bo g. Andrej.

Lepo vabljeni k molitvi rožnega venca tukaj v cerkvi pred vsako sveto mašo ali k osebni molitvi doma ali po družinah.

Danes (nedelja dopoldne) so med nami prostovoljci iz Vincencijeve zveze dobrote, ki se ukvarjajo z brezdomci in jim skušajo ustvariti normalne pogoje za življenje. Kljub velikim lastnim potrebam polovico zbranih sredstev letos namenjajo žrtvam katastrofalnih poplav. Hvala vam za vašo podporo in pomoč.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje članov tajništva ŽPS.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje moške skupine. Možakarji lepo povabljeni!

V petek zvečer po sveti maši vaje za birmance pred nedeljsko slovesnostjo. Zvečer ob 19.00 imajo svoje prvo srečanje v tem pastoralnem letu odrasli skavti, ki vabijo tudi nove člane, da se jim pridružijo. Ob 20.00 ima svoje redno srečanje tudi mladinska skupina.

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 28. navadna nedelja med letom, sklep tedna za življenje. Pri sveti maši ob 10.00 bomo obhajali slovesnost svete birme. Sprednji del cerkve bo ob tej priliki rezerviran za birmance in njihove družine, prosim vas, da upoštevate navodila redarjev. Prihodnjo nedeljo zaradi slovesnosti svete birme ODPADE sveta maša ob 11.30, hvala za razumevanje.