Avtor: zudomzale Objavljeno: 24. 10. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine in še nekaj drugih revij.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri lepem praznovanju slovesnosti svete birme.

Vse zakonce jubilante, ki v letošnjem letu praznujete 5., 10., 15., 20., … let skupnega zakonskega življenja, vabimo na naše skupno praznovanje, ki ga bomo imeli na zahvalno nedeljo (prva nedelja v mesecu novembru). Zaradi organizacije skupnega kosila vas prosimo za predhodno prijavo v župnišču.

V petek bomo imeli spovedni dan pred bližajočimi se prazniki. Priložnost za sveto spoved bo od jutranje do večerne svete maše, ko bodo na razpolago duhovniki iz naše dekanije. Seznam spovednikov že visi zadaj na spovednici. Lepo vabljeni, da se tudi na tak način pripravimo na praznike in naredimo prvega od potrebnih korakov za prejem popolnega odpustka ob tej priliki.

V petek bomo zbirali materialna sredstva za pomoč potrebnim v Ukrajini. Sestre najbolj prosijo za hrano, zdravila, sanitetni material, posteljnino, zimske bunde (ostalih oblek ne). Vašo pomoč lahko pripeljete v garažo v petek dopoldan od 10.00 do 12.00 in popoldan od 15.00 do 18.30 ure. Svoj denarni dar boste lahko oddali v nedeljo v košaro, ki bo stala zadaj pod korom. To je lahko naš konkretni korak ob današnji misijonski nedelji, da ohranjamo odprto srce in dlan za vse ljudi, ki živijo v težjih in skromnejših razmerah od nas in so velikokrat življenjsko odvisni od pomoči drugih ljudi. Iskrena hvala in naj vam Bog povrne!

V noči iz sobote na nedeljo bomo znova premaknili uro na zimski čas. Bodimo pozorni, da ne bomo prišli prekmalu ali prepozno v cerkev k sveti maši. Spreminja se tudi ura večernih svetih maš, ki bodo od nedelje naprej ob 18.00. Zaradi tega se skrajšajo uradne ure v župnijski pisarni: ponedeljek in petek, dopoldne od 8.00 do 10.00 in popoldan od 17.00 do 17.45.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje moške skupine. Tema srečanja bo: Iskanje živega Boga. Dobimo se v dvorani v kleti župnišča.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 18.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu. Ob 20.00 srečanje animatorjev za adventni oratorijski dan. Mladi lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 30. navadna nedelja med letom. Pri dopoldanskih svetih mašah bodo med nami Taizeiski prostovoljci, ki organizirajo evropsko srečanje mladih, ki bo v Ljubljani v času božično-novoletnih praznikov. Tudi Domžale še pridejo v poštev za nastanitev mladih, ki bodo prišli na srečanje. Lepo vabljeni v nedeljo k sveti maši, da dobimo prve informacije glede srečanja. Povabljeni pa tudi k razmisleku, če bi v tistih dneh sprejeli k sebi domov koga od udeležencev.