Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 10. 2023

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, in Župnijski list.

Vse zakonce jubilante, ki v letošnjem letu praznujete 5., 10., 15., 20., … let skupnega zakonskega življenja, vabimo na naše skupno praznovanje, ki ga bomo imeli na prihodnjo nedeljo. Zaradi organizacije skupnega kosila vas prosimo za predhodno prijavo v župnišču, čas za prijavo je še do srede, 1. novembra.

Hvala za vsa materialno pomoč Ukrajini, ki ste jo prinesli v župnišče in smo jo že naložili v kombi. V ponedeljek zjutraj bom vse to odpeljal s. Barbari. Svoj denarni dar za pomoč ljudem v Ukrajini pa lahko daste v škatlo, ki je zadaj pod korom. Vsem iskrena hvala!

S premikom ure na zimski čas se spreminja termin večernih svetih maš, ki bodo od sedaj naprej ob 18.00. Zaradi tega se skrajšajo uradne ure v župnijski pisarni: ponedeljek in petek, dopoldne od 8.00 do 10.00 in popoldan od 17.00 do 17.45.

Otroci imajo v tem tednu jesenske počitnice, zato odpade verouk in vse ostale skupine. Zaradi župnikove odsotnosti v ponedeljek NI uradnih ur v župnijski pisarni.

Zaradi počitnic v torek zvečer ob 20.00 odpade srečanje molitvene skupine.

V sredo obhajamo slovesni in zapovedani praznik Vseh svetih. Svete maše bodo ob 8.00, 10.00, 11.30 ter popoldan ob 14.00. Nato bodo sledile molitve na pokopališčih: približno ob 15.00 na zgornjem in ob 15.30 na spodnjem pokopališču. Zvečer ob 18.00 ste vabljeni k skupni molitvi rožnega venca v cerkvi ali osebni molitvi doma po družinah.

V četrtem obhajamo spomin vseh vernih rajnih. Sveta maša bo zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 18.00.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po domovih, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni.

V soboto dopoldan bo zbiralna akcija odpadnega papirja, ki jo organizirajo naši skavti. Več si lahko preberete na letaku, ki je zadaj na mizici.

V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 31. navadna nedelja med letom – zahvalna nedelja. Pri vseh svetih mašah bomo zapeli zahvalno pesem kot zunanje znamenje naše hvaležnosti Bogu za vse prejete dobrote v tem letu. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali naši zakonci jubilanti. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar v pušco namenjen za gospodarske potrebe župnije.