Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 11. 2023

Kristus Kralj

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče ter Župnijski list.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za g. župnika Klemena.

Med tiskovino lahko najdete prijavnice za adventni oratorijski dan, ki ga bomo imeli v soboto, 2. decembra. Prijave sprejemamo še do srede, 29. novembra.

Pred nami je adventni čas, prihodnja nedelja bo že prva adventna nedelja. Zadaj na oglasni deski visi list, kamor se lahko vpišete za gostovanje Marijinega kipa za en dan v adventnem času. Naj bo Marija naša sopotnica skozi čas priprave na praznik Jezusovega rojstva.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek ob 10.00 srečanje članov uredniškega odbora za Župnijski list.

V torek zvečer ob 18.30 v veroučnih učilnicah drugi v seriji Večerov na Goričici. Tokrat boste spoznavali preroka Jeremija in njegovo poslanstvo. Vabljeni! V torek zvečer ob 20.15 tukaj v cerkvi slavilna skupina pripravljamo taizejski večer kot pripravo na novoletno srečanje. Prepevanje taizejskih pesmi se bo prepletalo z odlomki iz Svetega pisma. Vabljeni mladi in vsi ostali, da se tudi na tak način pripravimo na novoletno srečanje, da začutimo duha molitve.

V sredo zvečer pri večerni sveti maši začnemo z devetdnevnico pred praznikom Brezmadežne device Marije. Lepo vabljeni, da se s pesmijo in molitvami pripravimo na Marijin praznik!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in k pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre po domovih, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer ob 17.00 ODPADE molitev za mir po svetu in izpostavljeno Najsvetejše, saj bodo v cerkvi še zadnje priprave na dobrodelni koncert. Zvečer ob 19.00 ste vsi lepo vabljeni na dobrodelni Karitasov koncert, na katerem bodo sodelovali: Ženska klapa Kamelije, Ženski tercet Ana, Natalija in Nataša, Vokalna skupina Krila, Jon Vodopivec ter Zoran Cilenšek Zoky. Vaši prostovoljni darovi bodo namenjeni tistim, ki prihajajo na našo Župnijsko Karitas. Lepo, lepo povabljeni!

Prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja ter zaključek tedna Karitas. Tudi letos zbiramo hrano za Karitas, ki jo lahko prinesete prihodnjo nedeljo, kombi bo stal pred stranskimi vrati, vrečke pa boste danes dobili pri izhodu iz cerkve. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili vaše adventne venčke, po maši boste zunaj pred cerkvijo lahko kupili koledarje, voščilnice in kadilo za praznike. Po sveti maši ob 10.00 bo v veroučnih učilnicah še nekoliko bolj konkretna predstavitev taizejskega srečanja, ki bo med prazniki. Lepo vabljeni!