Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 12. 2023

1. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in Odmeve z Goričice.

Iskrena hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za g. župnika. Nabirka 1. adventne nedelje je vedno namenjena za Karitas, zato vam za vaš današnji dar v imenu naše Karitas iskrena hvala. V tem mesecu nam to sovpada z gospodarsko nabirko, zato bo gospodarska nabirka za mesec december prihodnjo nedeljo.

Hvala tudi vsem, ki ste danes prinesli svoj dar v obliki hrane za vse tiste, ki se na našo župnijsko Karitas obračajo za pomoč. Hvala tudi vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri izvedbi dobrodelnega koncerta, ki smo ga imeli v soboto zvečer in hvala vsem za vaš dar, ki ste ga ob tem darovali vsem potrebnim pomoči.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi adventnega oratorijskega dne. Odrasli skavti in animatorji so pripravili lep uvod za okoli 80 otrok, ki so preko zgodbe in delavnic vstopili v adventno dogajanje.

Vabljeni k vpisu za gostovanje Marijine podobe za en dan v adventnem času. Seznam že visi zadaj pod korom, da se lahko vpišete nanj.

Zunaj pred cerkvijo boste lahko danes in prihodnjo nedeljo kupili oglje, kadilo, koledarje in voščilnice za prihajajoče praznike. Del voščilnic je iz Ukrajine, jih je poslala s. Barbara, preostale so naredili naši odrasli skavti. Tudi kadilo je dar s. Barbare in se nam s tem zahvaljuje za vašo pomoč njim.

Sveti Miklavž je preko mladih skavtov zadaj na oglasni deski pustil en plakat, kjer je napisal, kdaj se bo mudil v naših krajih. Starši poglejte in ga pokličite ter se dogovorite za srečanje z njim.

Za božične praznike iščemo smreko za zunaj pred cerkvijo. Če ima kdo kakšno primerno, nam to sporočite v župnišče.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

Danes (nedelja) ob 11.00 je v zimski kapeli predstavitev taizeiskega srečanja in vseh ostalih stvari, ki bi jih kot gostitelji mladih želeli vedeti. Lepo vabljeni!

V sredo zvečer ob 19.00 srečanje moške skupine sv. Jožefa. Tokratna tema srečanja bo: moški in civilna oblast. Možakarji lepo vabljeni v dvorano pod župniščem.

V petek obhajamo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije. Svete maše bodo zjutraj ob 7.00, dopoldan ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Do praznika ste vsak večer lepo vabljeni k devetdnevnici – duhovni pripravi na praznik. V petek zvečer ob 19.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zjutraj cerkev čistijo starši in veroučenci 6. razreda veroučne šole. Dobimo se ob 8.00 pred cerkvijo. V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo 2. adventna nedelja, obhajamo god Loretske Matere Božje.