Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 12. 2023

2. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij.

Iskrena hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za Karitas. V Župnijskem listu si lahko preberete, koliko hrane smo zbrali preteklo nedeljo, za kar se vam iskreno zahvaljujemo. Vaš današnji dar je namenjen za gospodarske potrebe župnije. Bog vam povrni!

V tednu, ki je pred nami, bomo z veroučenci imeli sveto spoved. 1. in 2. razred imata redno srečanje v učilnicah.

Zunaj pred cerkvijo boste lahko še danes kupili oglje, kadilo, koledarje in voščilnice za prihajajoče praznike. V župnišču pa naročniki že lahko dobite zbirko Mohorjevih koledarjev za prihodnje leto.

Za božične praznike iščemo smreko za zunaj pred cerkvijo. Zaenkrat je še nimamo, če ima kdo kakšno primerno, nam to sporočite v župnišče.

Hvala Luciji in Matjažu, ki sta namesto staršev otrok 6. razreda počistila cerkev.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V ponedeljek zvečer po sveti maši (ob 18.30) vabljeni v veroučne učilnice na svetopisemski večer z gostom dr. Samotom Skralovnikom. Tema večera bo: umestiti Jezusa Kristusa v judovsko zgodovino po poti razodetja (pot svetega Jožefa) oziroma po poti modrosti (pot iskanja modrih z Vzhoda). Tudi to je lahko način priprave na božične praznike, zato lepo vabljeni na to srečanje!

V sredo zvečer bo ob 17.00 tukaj v cerkvi blagoslov otrok iz Vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Zvečer ob 20.00 imamo še redno srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer bomo pri večerni sveti maši sprejeli Betlehemsko luč miru, ki nam jo bodo prinesli naši skavti. Luč miru boste po sveti maši lahko dobili v cerkvi, skavti pa pripravljajo poseben program, ki se bo po maši odvijal na prostoru pred stavbo Občine. Lepo vabljeni! V petek zvečer ob 19.00 redno srečanje 1. zakonske skupine in ob 20.00 srečanje mladinske skupine.

V soboto začenjamo božično devetdnevnico, čas neposredne priprave na božične praznike. Vsak večer bomo ob pesmi nosili Marijin kip po cerkvi. Skupaj s svetopisemskimi osebami in svetniki bomo v kratkih nagovorih pripravljali svoja srca na Jezusov prihod. Lepo vabljeni vsak večer k devetdnevnici, zlasti otroci in družine. V soboto zvečer ob 17.00 vabljeni k molitvi za mir po svetu.

Prihodnja nedelja bo že 3. adventna nedelja, nedelja veselja.