Avtor: zudomzale Objavljeno: 18. 12. 2023

3. adventna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine in še nekaj drugih revij.

Iskrena hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za potrebe župnije.

Veroučenci imajo še ta teden verouk po urniku.

Smo v tednu božične devetdnevnice, vabljeni vsak večer k sveti maši in posebni ljudski pobožnosti Marijo nosijo. Zlasti otroci in družine lepo vabljeni!

Naročniki pridite po zbirko Mohorjevih koledarjev za prihodnje leto. V župnišču lahko dobite še koledarje in oglje ter kadilo za blagoslov vaših domov. Naročnino za verski tisk za leto 2024 bomo pobirali v januarju prihodnje leto.

Še vedno iščemo božično smreko za zunaj pred cerkvijo. Zaenkrat je še nimamo, če ima kdo kakšno primerno, nam to sporočite v župnišče.

Hvala mladim skavtom in staršem otrok 6. razreda veroučne šole, ki so skupaj počistili cerkev.

Vabimo vse, ki ste pripravljeni kaj pomagat pri novoletnem srečanju za mlade v tistem delu, ki se bo dogajal tukaj pri nas, da se javite pri gospodu župniku in se bomo dogovorili vse potrebno.

OSTALI DOGODKI MED TEDNOM

V torek zvečer takoj po sveti maši srečanje v sklopu Večerov na Goričici. Tokratna tema bo prerok Ezekiel. Ob 18.00 bo v pevski sobi srečanje za mlade v priprave na novoletno srečanje, ob 18.45 pa srečanje za vse gostitelje mladih za teizeisko novoletno srečanje.

V sredo zvečer ob 19.00 srečanje moške skupine svetega Jožefa. Spoznavali bomo starozaveznega očaka Izaka. Dobimo se v dvorani v kleti župnišča.

V petek dopoldan bova duhovnika obiskovala bolne in ostarele po domovih. V petek dopoldan zato ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V petek bo tukaj čez cel dan priložnost za sveto spoved. Seznam spovednikov visi zadaj na spovednici, vsi pa ste lepo vabljeni k prejemu zakramenta sprave pred božičnimi prazniki.

V petek zvečer ob 19.30 zbor mladih pred garažami, da gremo skupaj v Moravče na dekanijsko adventno srečanje in večer Božjega usmiljenja. Mladi lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 4. adventna nedelja, godujeta Adam in Eva. Zvečer ob 17.30 bomo imeli božično igro, ki jo pripravljajo naši veroučenci. Ob 18.00 bomo obhajali mašo svetega večera. Ne pozabimo na blagoslov naših domov na vse tri svete večere. Ob 23.30 bo tukaj v cerkvi božičnica ter ob 24.00 slovesna sveta maša Jezusovega rojstva.