Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 01. 2024

Nedelja Svete Družine

Na razpolago imate še nekaj izvodov božične številke Družine in Župnijski list.

Veroučenci imajo v tem tednu veroučne počitnice.

Hvala vsem, ki ste pomagali lepo obhajati božične praznike. Iskrena hvala tudi za vaš dar, ki ste ga na praznični dan pri ofru namenili za našo župnijo.

Hvala tudi vsem, ki sodelujete in pomagate pri taizeiskem molitvenem srečanju mladih iz cele Evrope, ki poteka v teh dneh v Ljubljani. Hvala prostovoljcem, gostiteljem, pomočnikom, hvala za darovano pecivo…

Naročila za verski tisk za leto 2024 bomo začeli pobirati 8. januarja.

Danes (nedelja) obhajamo nedeljo Svete Družine in drugi sveti večer. Ob koncu vseh svetih maš bomo imeli blagoslov družin, najprej skupni blagoslov in nato še nad posamično družino. Vse, ki želite prejeti blagoslov, vabimo, da po sklepni pesmi počakate duhovnika v cerkvi, da vas blagoslovi. Ker je danes tudi zadnji dan v letu, bomo ob koncu svete maše zapeli tudi zahvalno pesem in se Bogu zahvalili za to leto, ki ga zaključujemo.

Danes (nedelja) bodo pri sveti maši ob 10.00 sodelovali mladi, ki so v teh dneh pri nas na taizejskem srečanju. Zvečer ob 23.00 tukaj v cerkvi z mladimi molitveno bdenje, po polnoči pa imajo mladi še skupno praznovanje do 2. ure.

V ponedeljek obhajamo praznik Marije, Svete Božje Matere – novo leto – svetovni dan miru. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Vse gostitelje opozarjam, da so pozorni na uro odhoda vlaka za naše goste. Točne informacije lahko dobite zunaj na oglasni deski.

V sredo zvečer ob 19.00 srečanje moške skupine svetega Jožefa. Tema srečanja bo: navade in krepostno življenje. Dobimo se v kletni dvorani v župnišču.

Petek in sobota sta prva v mesecu, v petek dopoldan bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele farane po domovih, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. V petek zvečer je tretji sveti večer, ko bomo znova blagoslovili naša stanovanja in domove.

V soboto obhajamo praznik Gospodovega razglašenja – sveti trije kralji: Gašper, Miha in Boltežar. Svete maše bodo ob 8.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. V soboto bodo po župniji hodili koledniki, za obisk se lahko vpišete na list zadaj na oglasni deski. Kogar ne bodo dobili doma in bi rad daroval svoj koledniški dar za naše misijonarje, bo v soboto zadaj pod korom košara, kamor boste lahko oddali svoj dar. Trikraljevsko akcijo bomo zaključili pri večerni sveti maši, ko bodo koledniki prinesli svoj blagoslov vsem navzočim.

V soboto zvečer bo pri sveti maši sodelovala glasbena skupina Krila, ki so bili pri nas že na Karitasovem koncertu. Tokrat bodo sodelovali pri sveti maši in imeli nato po maši še božični koncert pesmi slovenskih in tujih skladateljev. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo nedelja Jezusovega krsta. Med sveto mašo ob 10.00 bomo imeli sveti krst, popoldan ob 15.00 pa smo vsi lepo vabljeni v sosednjo župnijo Dob, kjer bo bogoslovec Matjaž, ki je pri nas letos na praksi, prejel diakonsko posvečenje. Pri vseh svetih mašah tukaj doma bomo v nedeljo imeli ofer – darovanje za našega g. Andreja. Hvala za vaš dar!