Avtor: zudomzale Objavljeno: 16. 06. 2014

Oznanila nedelja Svete Trojice

Nova številka Družine vam je na razpolago.

Znova prosimo vse, ki imate še neurejen status groba na starem pokopališču, da se oglasite v župnišču. Pri nekaterih zgolj prepišemo podatke, pri mnogih pa so dosedanji skrbniki že pokojni in moramo evidenco posodobiti oz. obnoviti.

V soboto, 21.6., bo na Brezjah vseslovensko romanje ostarelih, bolnikov in invalidov. Avtobus bo šel izpred Doma upokojencev Domžale ob 8.15. Vsi, ki ste se prijavili, se torej zberete tam. Prijave zbiramo še do torka na Župnijski Karitas, v župnijski pisarni ali pri gospe Mariji Limbek.

Še nekaj besed o prenovi ogrevanja: v samem načrtu za prenovo ogrevanja je bilo narejenih nekaj sprememb, predvsem smo zamenjali vir energije. Iz prvotnega načrta, da se bomo ogrevali na sekance, smo sedaj prešli na toplotne črpalke voda-voda. Naredili smo že vrtine, iz katerih bomo črpali vodo, sedaj bodo na vrsti gradbena dela (izkopi jaškov, priprava kleti…). Če ima kdo slučajno čas, ga vabim na delovno akcijo – dela nam ne bo zmanjkalo. Hkrati iskrena hvala vsem, ki ste s svojim darom že do sedaj podprli naša prizadevanja pri tem projektu.

Danes je zadnji rok za oddajo prijavnic za poletni oratorij. Trenutno je prijavljenih nekaj manj kot 100 otrok. Prihodnji teden bomo tudi lahko povedali v Župnijskem listu, kje in v kakšni obliki bi potrebovali še kakšno pomoč.

V torek zvečer po sveti maši srečanje animatorjev za poletni oratorij.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše in botre bodočih novokrščencev.

V četrtek praznujemo praznik Svetega REŠNJEGA TELESA IN KRVI. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ob 17.00 in zvečer ob 19.00. Lepo vabljeni, da z obiskom svete maše počastimo Jezusa v svetem Rešnjem telesu!

V petek zvečer ob 20.00 skupno srečanje članov Župnijskega pastoralnega sveta in Gospodarskega sveta vaše župnije.

V noči iz sobote na nedeljo bomo imeli celonočno čaščenje. Zadaj pod korom najdete seznam, kamor se lahko vpišete za nočno dežurstvo pred Najsvetejšim. Razpored je narejen na pol ure, lahko se vpišete tudi za dve uri skupaj, vendar se najprej vpisujte v proste termine.

V nedeljo bomo imeli zunanjo slovesnost praznika svetega Rešnjega Telesa s procesijo. Procesija bo po jutranji sveti maši po ustaljenem redu. Glede sodelovanja prosim g. Kastelica za koordinacijo, otroke pa vabimo, da bi pred vsakim oltarjem posipali cvetje (zlasti lepo vabljeni prvoobhajanci).