Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 06. 2014

Oznanila 12. nedelja med letom

V branje vam priporočamo novomašno dvojno številko časopisa Družine ter še nekaj drugih revij. Vzemite tudi novo številko Župnijskega lista. V njem najdete tudi razne informacije glede poletnega oratorija, ki ga začnemo prihodnji teden.

Danes (nedelja) praznujemo zunanjo slovesnost praznika Svetega rešnjega telesa in krvi. Radi se zatekajmo k Jezusu in prinašajmo preden svoje življenje. Hvala vsem, ki se sodelovali pri današnji procesiji. Hvala tudi članom domžalske godbe.

V tem tednu sta sveti maši tudi v DUD (torek ob 15.00) ter v MGC (petek ob 9.30).

V Župnijskem listu lahko preberete nekaj več informacij glede obnove centralnega ogrevanja. V tem tednu moramo vse vrtine povezati z župniščem, da s tem zapremo vse luknje, saj se prihodnji teden začne počitniški program za otroke. Bi pa v tem tednu začeli tudi z deli v župnišču, predvsem z odstranjevanjem ometa v kletnih prostorih. Če ima kdo čas za kakšno udarniško akcijo, lepo vabljeni! Začnemo kar jutri – v ponedeljek. Hvala tudi za vaše darove v ta namen!

V sredo praznujemo dan državnosti, pred tem pa v torek praznik rojstva Janeza Krstnika. Tako bomo imeli v torek zvečer po sveti maši za domovino zunaj pred cerkvijo najprej krajši kulturni program z naslovom: …ne vrag, le sosed bo…; ob Zdravici bomo dvignili zastavo, zakurili bomo kres ter nadaljevali z družabnim delom, kjer bomo imeli srečelov. Srečke bodo po simbolni ceni 1€. Če ima kdo kakšno nagrado za dobitek pri srečelovu, ga lahko prinese v župnišče do ponedeljka zvečer. Gospodinje prosimo za kakšno pecivo, pijačo bomo tudi pripravili, vsa zbrana sredstva pa bodo namenjena obnovi centralnega ogrevanja. Vabljeni torej, da se v torek zvečer ob 19.00 zberemo in najprej pri sveti maši prosimo za našo Slovenijo, nato pa se še skupaj poveselimo!

V torek zvečer sveta maša za domovino in po njej kulturno družabni večer.

Prihodnja nedelja je krstna nedelja. Je pa ta dan tudi praznik apostolov Petra in Pavla. Popoldne ob 16.00 bo v ljubljanski stolnici slovesna sveta maša, pri kateri bosta v duhovnika posvečena Andrej Naglič iz župnije Ribno in Mohor Rihtaršič iz župnije Selca.