Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 08. 2014

Oznanila 19. nedelja med letom

Vzemite v branje novo številko Družine.

Za izlet oz. romanje na Krk in Goli otok je že preko 30 prijavljenih, zato vas vabim, da se vsi zainteresirani čim prej oglasite v župnišču.

Dela v kleti župnišča napredujejo. Čakamo električarje, da potem lahko nadaljujemo z zidarskimi deli. Hvala za vso vašo podporo in darove, ki jih prinašate oz. darujete v ta namen.

V petek praznujemo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja, ki je za našo župnijo tudi praznik zavetnice župnijske cerkve. Praznovanje bomo začeli že v četrtek zvečer, ko bomo po sveti maši izpostavili Najsvetejše v češčenje do 24.00. Ob polnoči zlasti vabljeni mladi, da skupaj pripravimo molitev pred Svetim Rešnjim telesom.

Na sam praznik bodo svete maše ob 8.00, 10.00, 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bo darovanje – ofer za potrebe obnove centralnega ogrevanja. Po večerni sveti maši pa ste vsi lepo vabljeni, da se ustavimo zunaj pred cerkvijo, popijemo kakšen kozarček soka ali vina ter se malo sklepetamo. Gospodinje prosim za kakšno pecivo, možakarje pa za pijačo ter postavitev miz in klopi.

V soboto praznujemo god sv. Roka, zato bo jutranja sveta maša zunaj pred kapelico na Goričici. Lepo vabljeni!