Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 12. 2014

Adventni oratorijski dan

V soboto pred 1. adventno nedeljo smo se domžalski otroci in animatorji že ob devetih zbrali v cerkvi. Za začetek dneva smo skupaj z molitvijo začeli dan in zapeli dve pesmi.

Animatorji so nam pripravili zelo zanimivo predstavo. V njej je nastopal Janez, ki je za rojstni dan dobil telefon, na katerem je porabil veliko časa. Ker mu ta ni bil dovolj, je gledal tudi televizijo in igral igrice na računalniku. Zaradi tega ni imel več časa za prijatelje. Ko je ugotovil, da ga te stvari le kratkočasijo in mu ne prinašajo veselja, se je odločil, da se ponovno vrne k prijateljem. Po pogovoru z babico je ugotovil, da mora stvari deliti, če hoče biti srečen in od takrat naprej je svoje stvari delil z drugimi.

Po predstavi smo se najprej vsi skupaj, potem pa še v skupinah pogovorili o zaigrani zgodbi, o adventnem času, ki je pred nami in o tem, kako bi tudi mi tako, kot Janez iz igrice, lahko delili stvari in čas z drugimi.

Nato smo se vsi zbrali na parkirišču pod cerkvijo, kjer je župnik predstavil različne delavnice, ki so nam jih pripravili animatorji, odrasli skavti in starši. Vsak otrok si je izbral delavnico, ki mu je bila najbolj všeč in skupaj smo se lotili ustvarjanja.

Največja in mnogim najbolj zabavna je bila delavnica na kateri smo izdelovali adventne venčke. Na okroglo podlogo smo pritrdili mah, smrekove vejice in drugo zelenje, storžke, raznovrstne okraske in štiri sveče. Adventni venčki, ki so nastali, so bili zelo lepi.

Na eni od delavnic smo izdelovali lesene smrečice, ki bodo krasile domove. Najmlajši so iz filca naredili novoletne smrečice. Prav vsaka je bila nekaj posebnega. Da bomo v jaslice lahko postavili tudi ogenjčke, smo jih naredili iz nekaj trave, zemlje in lesenih palčk, ki smo jih zlepili z vročim lepilom. Na sredino smo postavili svečko, da ovčk in pastirjev ne bo zeblo.

Iz filca, papirja, trakov in okraskov smo naredili adventne koledarje. V žepke smo dali naloge, s katerimi bomo postajali boljši in ki jh bomo delali v adventnem času. Zraven smo dali še bonbone. Odločili smo se, čemu se bomo odpovedali in kaj bomo delili z drugimi. Pred delavnico s klinčki mnogi nismo vedeli, da so klinčki tako uporabna stvar. Iz lesenih klinčkov so nekateri otroci naredili gugalnike, letala, hiške, okraske za smreko, zvezdice ...

Med prazniki ne bomo lačni, saj smo se naučili peči piškote. Naredili smo božične piškote in medenjake. Oboji so bili lepi in okusni, mi pa smo se pri peki zelo zabavali.

Po končanem prvem delu delavnic smo se zbrali v krogu in zmolili pred malico. Odlično pecivo, vroč čaj in banane so napolnili naše želodčke. Razvrstili smo se po skupinah in igrali igro, ki so jo za nas pripravili skavti. Po Goričici smo morali iskati izgubljene točke. Sledil je še drugi del delavnic.

Natalija je bila voditeljica pevskega zbora, ki se je v pevski delavnici naučil pesmi. Pred odhodom iz oratorijskega dne so nas razveselili s petjem. Dan smo zaključili z blagoslovom adventnih venčkov oz. izdelkov, ki smo jih naredili. Celoten dan je bil res zabaven. Hvala vsem, ki ste ga pripravili! Otroci smo uživali in se že veselimo naslednjega takega dneva.

Oratorijski dan je obiskalo 95 otrok, pripravilo ga je 25 animatorjev, 8 odraslih skavtov, župnik Klemen, diakon Gašper in mnogi posamezniki, ki ste na različne načine pripomogli k temu, da ste na otroške obraze narisali nasmeh.

Prispevek so pripravili otroci, ki so se udeležili novinarske delavnice.