Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 12. 2014

Oznanila 4. adventna nedelja

Med tiskovino vas čaka dvojna številka tednika Družina, Ognjišče ter še nekaj drugih revij. Naj vam bodo v pomoč pri osebni pripravi na božične praznike. Vabljeni tudi, da obnovite naročnino za verski tisk za leto 2015!

Pred cerkvijo so vas pričakali skavti s svečami za Betlehemsko luč miru, ki jo dobite tukaj v cerkvi. S prostovoljnim darom za sveče boste podprli njihovo delovanje. Hvala vam!

Veroučenci v tem tednu pri verouku že začenjajo božično-novoletne počitnice, vendar naj se namesto verouka udeležijo večerne svete maše ob devetdnevnici. Birmanci imajo v ponedeljek zvečer ob 17.00 obisk Doma upokojencev Domžale. Zberejo se kar pred domom!

V torek bom obiskoval naše bolne in ostarele brate in sestre. Če bi še kdo dodatno želel obisk duhovnika pred prazniki, naj to sporoči v župnišče. Gospod Avguštin bo obiskoval bolnike in ostarele v DUD-u v soboto popoldne.

V sredo je prvi sveti večer. V krogu družin bomo blagoslovili naše domove in prosili za blagoslov. Zvečer ob 17.30 imamo otroško božičnico, ki ji ob 18.00 sledi sveta maša. Ob 23.30 program pripravljajo mladi in nato ob 24.00 slovesna sveta maša na čast Jezusovemu rojstvu.

V četrtek praznujemo slovesni zapovedani praznik Jezusovega rojstva. Svete maše bodo po nedeljskem redu. Pri vseh svetih mašah bomo imeli darovanje – ofer za odplačilo dolga pri obnovi centralnega ogrevanja. Dopoldan ob 10.00 bo sveta maša tudi v MGC Bistrica. Popoldan ob 16.00 bo v cerkvi tradicionalni božični koncert Domžalskega komornega zbora.

V petek praznujemo god sv. Štefana. Svete maše bodo ob 8.00, 10.00 ter zvečer ob 18.00. Pri vseh svetih mašah bomo blagoslovili sol. Uradnih ur ta dan v župnijski pisarni ne bo.

Prihodnja nedelja je praznik Svete Družine ter spomin nedolžnih betlehemskih otrok. Pri vseh svetih mašah bomo imeli na koncu svete maše blagoslov družin. Pri sveti maši ob 10.00 sodelovanje pripravljajo člani družine Kovačič Ivanjko.

Naj vas v času božičnih praznikov na poseben način spremlja božji blagoslov! Vam, vašim domačim, predvsem vsem ostarelim in bolnim bratom in sestram želimo polnost božičnega veselja in miru, sreče in blagoslova, ki nam ga prinaša novorojeno Dete!

Župnik Klemen, pomočnik Avguštin ter diakon Gašper