Avtor: zudomzale Objavljeno: 11. 01. 2015

Oznanila Jezusov krst

Vzemite v branje novo številko Družine ter Župnijski list. Novo leto prinaša novo zunanjo podobo župnijskega lista. V tem letu vam želimo predstaviti naše svetniške kandidate. Preberete pa lahko tudi nekaj več informacij o verski statistiki lanskega leta, o vzhodni liturgiji, ki jo bomo obhajali tukaj v naši cerkvi; o župnijskem romanju v Rim konec aprila; o gostih, ki nas bodo obiskali; g. Janez Cerar, g. Gregor Čušin…

Kot že rečeno, pripravljamo župnijsko romanje v Rim. V večno mesto naj bi poromali med 25. in 28. aprilom. Na poti tja se bomo ustavili v mestu Assisi, nato pa si v Rimu in Vatikanu ogledali največje znamenitosti in obiskali glavne bazilike. Podrobnejšo predstavitev celotnega romanja kot tudi ceno nam bodo prišli predstavit iz agencije Aritours v torek zvečer ob 19.00. Od takrat naprej bomo tudi sprejemali prijave in vplačila. Za hitro prijavo nam obljubljajo še nekaj popusta, vsekakor pa velja: kdor prej pride, prej melje – sedežni red v avtobusu bo določen. Vabim vas torej v torek zvečer ob 19.00 v veroučne učilnice na predstavitev romanja ter seveda, da skupaj poromamo v Rim in Vatikan.

V četrtek zvečer bo med nami g. Janez Cerar, apostolator škofijskega procesa svetniškega kandidata Janeza Frančiška Gnidovca. Kako poteka proces, da je nekdo razglašen za svetnika, koliko kandidatov za svetništvo imamo, kakšna je razlika med blaženim in svetnikom… Na razna takšna vprašanja nam bo odgovarjal naš gost. Med nami bo že med večerno sveto mašo, po maši pa bomo imeli v veroučnih učilnicah srečanje z njim. Lepo vabljeni!

V soboto zvečer bodo med nami člani komornega moškega zbora Lek. Sodelovali bodo pri sveti maši, nato pa bodo imeli še krajši božični koncert.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 tajništvo ŽPS.

V torek zvečer ob 19.00 predstavitev romanja v Rim.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje katehetov.

V četrtek zvečer ob 18.00 sveta maša in nato srečanje z g. Janezom Cerarjem.

V petek popoldne gredo člani družinske kateheze na duhovni vikend v Stično.

V soboto zvečer gostovanje Komornega moškega zbora Lek.

Prihodnja nedelja je 2. navadna nedelja med letom, začetek molitvene osmine za edinost kristjanov.