Avtor: zudomzale Objavljeno: 19. 01. 2015

Oznanila 2. nedelja med letom

Še ta teden pobiramo naročnino za ves verski tisk za leto 2015, nato bomo sezname oddali naprej. Vzemite v branje novo številko Družine, ki vam je na razpolago.

Za župnijsko romanje v Rim je nekaj že prijavljenih, vendar bo avtobus en sam. Kdor ima torej namen, naj se čim prej oglasi v župnišču, da zapišemo podatke in vplačate akontacijo.

V četrtek zvečer ob 20.00 bo med nami g. Gregor Čušin, ki se nam ne bo prišel predstavit s kakšnim od njegovih del, ampak on osebno s svojim življenjskim pričevanjem. Biti kristjan danes, v gledališču, neprestano med ljudmi; kako živeti svojo vero, pomen nedeljske svete maše, molitev v družini… To je le nekaj tem, ki se jih bo zagotovo dotaknil. Vabljeni ste vsi, zlasti še nagovorjeni starši veroučencev! Pridite!

V soboto zvečer bomo imeli tukaj v župnijski cerkvi sveto mašo v vzhodnem obredu. Sveto mašo bo vodil g. Anton Štrukelj, sodeloval bo priložnostni moški zbor. Pridite že ob 17.45, ko se začne priprava oltarja. Sveta maša v vzhodnem obredu je nekoliko daljša, vendar polna petja in bogata po svoji sporočilnosti: ikone, kajenje oltarja, prepevanje… vse to nas dviguje k Bogu in nebeško liturgijo dela blizu ljudem. Lepo vabljeni!

V ponedeljek zvečer ob 20.00 tajništvo ŽPS.

V torek popoldne ob 15.00 sveta maša v DUD.

V torek zvečer ob 19.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu januarju.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje gospodarskega sveta.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje z g. Gregorjem Čušinom.

V petek popoldne gredo mladi na anima vikend na sv. Mohorja nad Moravčami. Mlade še vabim k udeležbi in prijavi!

V soboto zvečer sveta maša po vzhodnem obredu.

Prihodnja nedelja je 3. navadna nedelja med letom, nedelja Svetega pisma ter sklep molitvene osmine za edinost kristjanov. Po jutranji sveti maši bomo imeli sveti krst. Ob 11.30 sodelujejo pri sveti maši starši in veroučenci 1. razreda.