Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 02. 2015

Oznanila 4. nedelja med letom

Na mizici zadaj vas čaka nova številka Družine in februarska številka revije Ognjišče.

Za župnijsko romanje v Rim je še 9 prostih mest. Če še kdo razmišlja o prijavi, naj pohiti!

Redovniki ljubljanske nadškofije vabijo na celonočno molitveno bdenje v ljubljansko stolnico v noči iz 1. na 2. februar. Vsako uro bo molitev oblikovala druga redovna skupnost, nas pa vabijo, da se jim pridružimo.

Če bi še kdo želel naročiti DVD od vzhodne liturgije preteklo soboto, naj se oglasi v župnišču.

V ponedeljek praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju – svečnica. Sveta maša bo ob 7.00 zjutraj in ob 18.00 zvečer. Obakrat bomo blagoslovili sveče, ki jih boste prinesli s seboj ali jih boste lahko vzeli zadaj pod korom.

V torek je god sv. Blaža. Blagoslov sv. Blaža, ki naj bi nas varoval bolezni v grlu in vsakega drugega zla, boste lahko prejeli tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši.

V četrtek zvečer ob 20.00 imajo svoje redno srečanje birmanski animatorji.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne ne bo uradnih ur, saj bova z g. diakonom obiskovala bolnike in ostarele. Vsi lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote!

V petek zvečer ima svoje redno srečanje zakonska skupina; ob 20.30 imajo svoje redno srečanje tudi mladinci. Med nami bo gost duhovnik Jošt Snoj.

Prihodnja nedelja bo 5. navadna nedelja v letu. Ta dan je tudi kulturni praznik, saj se spominjamo smrti Franceta Prešerna; mi pa se bomo spomnili dolgoletnega župnika tukaj v Domžalah in profesorja Matije Tomca, ki je umrl na ta dan pred 29 leti. Po jutranji sveti maši bomo imeli pri vhodu na pokopališče (če bo vreme dopuščalo) krajši program, nato pa bomo na njegovem grobu prižgali svečo. Pokojnega gospoda župnika se spomnimo v molitvi!

Pri sveti maši ob 10.00 uri sodelujejo starši in veroučenci 8. razreda veroučne šole.