Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 02. 2015

Oznanila 6. nedelja med letom

Na razpolago vam je nova številka Družine in še nekaj drugih revij. Vzemite v branje.

Naši birmanci (ki so v tem vikendu na duhovnih vajah v Velesovem) in prvoobhajanci nas še vedno prosijo za duhovno botrstvo. Listke z njihovimi imeni lahko vzamete na mizici spredaj pri stranskem oltarju, kjer visijo tudi predstavitveni plakati.

Za župnijsko romanje v Rim je samo še 1 prosto mesto. Če bi še kdo želel iti z nami, naj se javi v župnišču.

Na pustni torek bomo imeli zjutraj po sveti maši in zvečer pred sveto mašo eno uro molitve pred izpostavljenim Najsvetejšim. Molili bomo v zadoščenje za vse žalitve, ki jih ta dan mnogi zagrešijo zoper Boga, Marijo, svetnike ali Cerkev.

V sredo začenjamo postni čas. Z obredom pepelenja bomo tudi navzven pokazali našo pripravljenost in željo, da se spreobrnemo in dobro pripravimo na velikonočne praznike. Sveta maša bo ob 7.00 zjutraj in ob 18.00 zvečer. Ob 10.00 ni svete maše. Pri obeh svetih mašah bomo imeli obred pepelenja. Vse odrasle med 18. in 60. letom starosti nas ta dan veže strogi post, ko se le enkrat do sitega najemo. Razmislimo pa že sedaj, kaj bo naša osebna postna akcija, s katero bomo skušali spremeniti in izboljšati naše duhovno in telesno življenje.

V torek zvečer ob 19.00 srečanje za starše in botre, ki želite krstiti svojega otroka v tem mesecu.

V sredo popoldne ob 15.00 bo sveta maša v DUD (in ne v torek, kot je običajno).

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer imajo svoje redno srečanje mladinci.

Prihodnjo nedeljo bo 1. postna nedelja. Po jutranji sveti maši bomo imeli krste. Ob 13.00 bomo imeli družinski športni dan, vsi zainteresirani se zberemo na parkirišču pri učilnicah. Šli bomo na sprehod oz. se sankat.

Popoldne ob 15.00 bomo imeli križev pot, ki ga pripravljajo odrasli skavti. Molili ga bomo v cerkvi.