Avtor: zudomzale Objavljeno: 22. 02. 2015

Oznanila 1. postna nedelja

Na razpolago vam je nova številka Družine, Župnijski list in še nekaj drugih revij ter zgibank. Vzemite v branje.

Začeli smo postni čas in od vsepovsod so prišle razne pobude, čemu bi se odpovedali, kaj bi lahko naredili na sebi in zase. Karitas nas vabi 40 dni brez alkohola, petkov post; za mlade: 40 ur brez telefona; 40 dni za življenje… Možnosti je še več, vendar naj ne ostane zgolj pri predlogih. Besede kličejo po dejanjih!

Zastava tukaj spredaj nas opozarja in vabi k udeležbi pri postni duhovni obnovi, ki jo bomo imeli med 19. in 23. marcem. Program si lahko preberete v današnji številki Župnijskega lista. Na klopeh ste dobili podobice, na katerih je napisana molitev v pripravi na ta dogodek. Vzemite podobico z molitvijo domov. Podprimo vsa naša skupna prizadevanja, da bodo naša srca dovzetna za božja znamenja in odprta za Svetega Duha!

V tem tednu imajo otroci zimske počitnice, zato ni verouka in ostalih pastoralnih dejavnosti.

Tudi sam (župnik) bom ta teden nekaj dni odsoten. Jutranje maše od ponedeljka do vključno četrtka ne bo, večerna pa bo po normalnem urniku. Tudi uradnih ur v ponedeljek ne bo. Za nujne primere se obrnite na g. župnika v župniji Ihan (g. Andrej Poznič, 031/577-910).

Prihodnjo nedeljo bomo imeli volitve novih članov v Župnijski pastoralni svet. Pri izhodu iz cerkve boste dobili volilne lističe, na katere boste lahko napisali svoje kandidate, nekaj imen pa bo že napisanih. Volilni listič boste lahko oddali takoj ali pa naslednjo nedeljo (8.3.).

Slovenski škofje nas vabijo k molitveni devetdnevnici v čast Svetemu Duhu za ohranitev vrednote družine v dneh od 23. februarja do 3. marca. Ob 5.00 zjutraj in ob 12.00 bo molitev tudi preko radia Ognjišče. Vabljeni, da skupaj molimo v ta namen.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 bo tukaj v cerkvi molitev križevega pota, ki ga pripravljajo odrasli skavti. Lepo vabljeni!

V petek bo ob 9.30 sveta maša v MGC Bistrica.

V petek zvečer po večerni sveti maši skupaj molimo križev pot.

Prihodnja nedelja je prva v mesecu, gospodarska nedelja. Vaš dar pri nabirki je namenjen kritju stroškov obnove centralnega ogrevanja. Najlepša hvala!

Prihodnjo nedeljo popoldan ob 15.00 molitev križevega pota v cerkvi pripravlja molitvena skupina.