Avtor: zudomzale Objavljeno: 8. 03. 2015

Oznanila 3. postna nedelja

Na mizici za tisk vas čaka nova številka Družine ter Župnijski list. Vzemite v branje! Na mizici najdete tudi podobice z molitvijo za družine – prizadevanja za pravo zakonodajo na tem področju moramo nujno podpreti tudi z molitvijo.

Med tiskovino najdete tudi prijavnice za postni oratorijski dan. Otroci, izpolnjeno prijavnico prinesite k verouku!

V škatlo na mizici pod korom lahko oddate svojo glasovnico za člane Župnijskega pastoralnega sveta.

Hvala za vaš dar na preteklo gospodarsko nedeljo v pušco. Zbrali smo 2054,84€.

Na cvetno soboto zvečer (28.3.) bomo šli v Škofjo Loko na ogled škofjeloškega pasiona. Več si lahko preberete v Župnijskem listu, vse zainteresirane pa vabim k prijavi v župnišču. Cena karte s prevozom je 15€/osebo.

Prihodnjo nedeljo bo ob 15.00 v ljubljanski stolnici v pomožnega škofa posvečen g. Franci Šuštar, do sedaj arhidiakon za našo dekanijo. Vabljeni, da se po svojih zmožnostih udeležimo posvečenja oz. da novega škofa podpremo z molitvijo.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 bo tukaj v cerkvi molitev križevega pota, ki ga pripravljajo člani zakonske skupine. Lepo vabljeni!

V ponedeljek zvečer po sveti maši srečanje uredniškega odbora za Župnijski list.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje tajništva ŽPS.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše veroučencev višjih razredov. Med nami bo gostja gospa Marta Zabret. Več o srečanju z njo si preberite v Župnijskem listu.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje katehistov naše župnije.

V četrtek zvečer ob 19.00 bomo imeli v veroučnih prostorih pogovor o novem družinskem zakonu. Ker je medijska blokada zelo močna in se o tem pravzaprav nič ne sliši, smo o mnogočem nepodučeni in je zato nujno, da izvemo še kaj več. Vse, ki vas ta tematika zanima, vabim na srečanje.

V petek zvečer imajo svoje redno srečanje odrasli skavti (med nami bo gost g. Aleš Čerin) ter mladinska skupina.

Prihodnja nedelja bo 4. postna nedelja. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 6. razreda veroučne šole. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo člani Župnijskega pastoralnega sveta.

Besede našega nadškofa Stanislava

Dragi verniki, dragi bratje in sestre!

Kristjani smo bili v zgodovini mnogokrat izpostavljeni težkim preizkušnjam. Z zaupanjem pa tudi z mnogimi žrtvami in mučeništvom smo ohranili vero. Na nas je, da to vero posredujemo našim prihodnjim generacijam. Kot veste, je bil sprejet nov zakon o družini, ki je v popolnem nasprotju z naukom naše Cerkve. Vabim vas, da ne obupamo, ampak se z molitvijo in konkretnimi aktivnostmi zavzamemo za vrednoto družine in pravice otrok. V ta namen vas vabim, da danes po sveti maši podpišete pobudo, da vsi državljani na referendumu odločamo o tem, kako naj bosta zakonska zveza in družina opredeljeni.

V upanju, da boste to prošnjo sprejeli z razumevanjem, vam in vašim domačim želim Božji blagoslov.

vaš nadškof Stanislav

Kot je bilo povedano, boste lahko zunaj pred cerkvijo podpisali omenjeno pobudo, s katero bomo od države zahtevali referendum, da bi o tako pomembnem vprašanju odločali vsi državljani Slovenije in ne zgolj politiki, ki očitno delujejo zgolj za ozek krog ljudi in njihovih interesov.