Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 03. 2015

Oznanila 4. postne nedelje

Vzemite v branje novo številko Družine ter Salezijanski vestnik. Na razpolago vam je še nekaj drugih revij in zgibank.

Znova vabim vse otroke na postni oratorijski dan. Prijave zbiramo do 25.3..

Danes popoldan (nedelja) bo ob 15.00 v ljubljanski stolnici škofovsko posvečenje Francija Šuštarja. So pa včeraj novega nadškofa dobili tudi v Mariboru, to je jezuit p. Lojze Cvikl. Obeh se spomnimo v molitvi!

Vabljeni na ogled škofjeloškega pasiona! Kot župnija si ga bomo ogledali v soboto, 28.3., prijavite se lahko v župnišču. Cena karte s prevozom vred je 15€/osebo. To obvestilo je bilo poslano tudi v sosednje župnije, zato se res čim prej prijavite, dokler je še prostor v avtobusu.

V četrtek praznujemo praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika. Sveti maši tukaj v Domžalah bosta ob 7.00 zjutraj in ob 18.00 zvečer. Ob 10.00 pa smo vsi lepo vabljeni v župnijo Vir k romarski sveti maši, da skupaj počastimo god Jezusovega skrbnika!

Na praznik svetega Jožefa začenjamo tudi našo postno duhovno obnovo. Program srečanj ste dobili v župnijskem listu oz. ga imate zapisanega na kartončkih pod molitvijo. Vsi lepo vabljeni, da se udeležite kakšnega od srečanj z našimi gosti, da skupaj molimo v ta namen, se udeležimo celonočnega bdenja, križevega pota… Pridite, da skupaj iščemo in uresničujemo božjo voljo!

Danes (nedelja) popoldan ob 13.00 odhod planincev na planino Osredek, kjer bodo imeli molitev križevega pota. Potrebno je nekaj kondicije za hoje v hribe ter seveda primerna oprema. Ob 15.00 bo molitev križevega pota tudi tukaj v cerkvi, molitev pripravljajo člani ŽPS. Istočasno bo ob 15.00 v ljubljanski stolnici škofovsko posvečenje.

V torek popoldne ob 15.00 sveta maša v D.U.D..

V torek zvečer ob 19.00 srečanje oratorijskih animatorjev.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V četrtek začnemo z duhovno obnovo. Zvečer ob 20.00 je srečanje za starejše generacije, gost bo tukajšnji nekdanji župnik g. Tone Kompare.

V petek ob 15.00 molitev križevega pota, ki ga pripravlja molitvena skupina. Po večerni sveti maši bomo najprej zmolili križev pot, ki ga bodo sooblikovali naši birmanci, nato pa začnemo s celonočnim molitvenim bdenjem pred Najsvetejšim. Za molitev se lahko vpišete na list, ki visi zadaj pod korom. Med molitvijo bo tudi možnost za sveto spoved. Mladi imajo ob 20.00 srečanje z gostom g. Tonetom Česnom.

V soboto zvečer ob 20.00 je srečanje z g. Damjanom Štihom. Srečanje je namenjeno srednjim starostnim generacijam.

V nedeljo dopoldne nas bo pri vseh svetih mašah nagovorila s. Terezija Tomazin, nekoč katehistinja v naše župniji. Popoldne ob 15.00 bomo imeli župnijski križev pot, ki se bo začel pri skakalnicah. Istočasno bo potekal tudi dekanijski križev pot v Žejah. Lepo vabljeni, da se udeležite enega ali drugega križevega pota!