Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 03. 2015

Oznanila 5. postne nedelje

Vzemite v branje novo številko Družine in Župnijski list. V njem boste našli vse potrebne informacije glede velikonočnih praznikov.

Preteklo nedeljo je bilo v ljubljanski stolnici škofovsko posvečenje g. Francija Šuštarja. Če bi kdo želel kupiti DVD od posvečenja, naj se oglasi v župnišču.

V sredo praznujemo praznik Gospodovega oznanjenja. Svete maše bodo ob 7.00 in ob 10.00 dopoldne ter zvečer ob 18.00. Ta dan je tudi sklep tedna družine ter materinski dan. Zvečer ob 19.00 bo v Kulturnem domu Franca Bernika posebna prireditev ob materinskem dnevu. Spomnimo se naših staršev in jim izrazimo hvaležnost za dar življenja.

Otroci imajo še do srede čas, da se prijavijo na postni oratorijski dan, ki ga bomo imeli v soboto od 9.00 do 14.00. Če bo kakšna gospodinja pred prazniki delala kakšno »štih probo« pri pecivu, bodo otroci tudi zagotovo hvaležni odjemalci.

V petek bo v naši župniji potekal spovedni dan. S tem se bomo pridružili vseslovenskemu misijonu, ki ga pripravlja Radio Ognjišče. Priložnost za sveto spoved bo od jutranje do večerne svete maše. Na razpolago bodo tudi tuji spovedniki. Razpored spovednikov bo visel na spovednici zadaj. Vabljeni, da pred prazniki pristopimo k zakramentu svete spovedi in se tudi na tak način pripravimo na Gospodovo vstajenje.

V soboto zvečer ob 18.30 bomo šli na ogled škofjeloškega pasiona. V avtobusu imamo še 7 prostih mest, zato pohitite s prijavami.

V noči iz sobote na nedeljo bomo premaknili uro na poletni čas. To pomeni, da bodo večerne svete maše ob nedeljah in med tednom od prihodnje nedelje naprej ob 19.00.

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pri skakalnicah. Molitev bomo zaključili pri cerkvi na Taboru.

V ponedeljek zvečer ob 18.00 bo med nami g. Karel Gržan, ki bo po sveti maši imel nagovor na temo: Na zemeljskem romanju – za radost bivanja. Vabljeni!

V torek zvečer ob 19.00 srečanje za starše in botre v pripravi na sveti krst.

V četrtek zvečer ob 19.00 srečanje študentske skupine. Istočasno bo potekal Večer na Goričici. Vsebina večera bo vezana na dogajanje velikega tedna, zato nam je vsem lahko v pomoč pri duhovni pripravi na praznovanje velike noči. Vsi lepo vabljeni!

V petek zvečer po sveti maši molitev križevega pota sooblikujejo birmanci.

Prihodnja nedelja je cvetna nedelja, ko bomo blagoslovili butarice in pri maši poslušali zapis Gospodovega trpljenja. Po jutranji sveti maši bodo še krsti.

Slovenski škofje pa so nam v teh dneh poslali sledeče pismo:

Dragi verniki, dragi bratje in sestre,

Iz medijev ste izvedeli, da se jutri pričenja zbiranje podpisov za razpis referenduma o spremembah temeljnega družinskega zakona. Z njim poslanska večina ukinja dosedanjo zakonsko zvezo moža in žene ter uvaja novo zakonsko zvezo »dveh oseb«. Takšno razumevanje zakonske zveze nasprotuje naravnemu in moralnemu zakonu ter nauku Katoliške Cerkve. Sprejeti zakon zadeva vse nas in bo imel posledice na številnih področjih kot so: posvojitve otrok, diskriminacija matičarjev, učiteljev, vzgojiteljic, sodnikov; spremembe šolskih programov; omejevanje pravice staršev, da v šolah vzgajajo otroke v skladu s svojim prepričanjem; vsiljevanje nove ideologije zasebnim vzgojno-izobraževalnim ustanovam, ki so odvisne od državnega financiranja itd.

Gre torej za zelo pomembne, zgodovinske trenutke, s kakršnimi se kot Katoliška skupnost v samostojni Sloveniji še nismo soočili. Slovenski škofje smo ta znamenja prepoznali, zato vas vse, dragi bratje in sestre, vabimo k osebni in skupni molitvi za vse naše družine. Hkrati vas lepo prosimo, da se že jutri, 23. marca, oz. čim prej v prihodnjih dneh, z veljavnim osebnim dokumentom oglasite na upravnih enotah oz. krajevnih uradih ter z oddajo svojega podpisa izrazite podporo referendumu, na katerem bomo lahko zaščitili vrednoto zakonske zveze in pravice otrok.

Vnaprej se vam zahvaljujemo za pokončno državljansko in versko držo ter vam in vaši domačim želimo Božjega blagoslova.

Vaši škofje