Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 03. 2015

Vnesite vaš naslov

Pred nami je veliki teden, ko bomo obhajali najsvetejše in največje skrivnosti Jezusovega življenja.

Na razpolago vam je novo številko Družine, Ognjišče, revija Prijatelj.

Hvala vsem, ki ste pretekli vikend sodelovali in pomagali sooblikovati župnijsko duhovno obnovo.

Hvala tudi vsem, ki ste pomagali pri izvedbi postnega oratorijskega dneva. Okoli 80 otrok je skupaj z odraslimi skavti in animatorji izdelovali butarice, barvalo pirhe in izdelovali še razne druge zanimive izdelke. Hvala!

Če bi še kdo želel iti poleti z nami kampirat na morje, naj se prijavi še v tem tednu!

S spremembo ure na poletni čas se je spremenila tudi ura večernih svetih maš, ki bodo od sedaj naprej ob 19.00.

V ponedeljek, torek in sredo se bova domača duhovnika trudila, da bova zvečer od 18.00 dalje na razpolago za sveto spoved. Tudi otroci imajo v tem tednu sveto spoved v času rednih ur verouka (razen 1. in 2. razred, ki imata redno srečanje).

Danes (nedelja) popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo naši pevci. Lepo vabljeni!

V ponedeljek dopoldan lepo vabljeni, da skupaj očistimo našo cerkev in jo pripravimo za bližajoče se praznike. Tudi kakšna moška roka bo dobrodošla!

V sredo dopoldne bom obiskoval bolnike in ostarele pred prazniki. Če bi še kdo želel, da ga obiščem na novo, naj to sporoči v župnišče.

V četrtek zjutraj ni svete maše, saj smo vsi lepo vabljeni v stolnico h krizmeni sveti maši. Zvečer ob 19.00 obredi velikega četrtka, nato molitev do polnoči.

V petek ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Zlasti naj pridejo veroučenci vseh razredov. Zvečer ob 19.00 obredi velikega petka. V petek začenjamo tudi devetdnevnico Božjega usmiljenja, ki jo bomo molili vsak večer po končani maši oz. obredih.

Sobota je dan Jezusovega počitka v grobu. Zjutraj ob 6.00 blagoslov ognja, nato izpostavitev in molitev po urah, kot je bilo oznanjeno v zadnjem župnijskem listu. Otroci lepo vabljeni k uri molitve ob 10.00. Blagoslovi jedil so ob 13., 14., 15., 16. in ob 17. uri. Zvečer ob 20.00 obredi velike sobote – velikonočna vigilija.

V nedeljo praznujemo največji praznik veliko noč – Jezusovo vstajenje od mrtvih. Slovesna sveta maša s procesijo bo ob 6.30, druga sveta maša bo za pol ure zamaknjena (8.30), nato pa še ob 10.00 in ob 11.30. Pri vseh svetih mašah bo ofer – darovanje za poplačilo dolgov obnove centralnega ogrevanja.