Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 05. 2015

Oznanila 6. Velikonočne nedelje

V branje vzemite novo številko Družine in ostale revije, ki jih najdete na mizici za tiskovino.

Slovenska Karitas nas vabi, da priskočimo na pomoč vsem žrtvam potresa v Nepalu. Med tiskovino najdete položnice, ki jih lahko vzamete in nakažete svoj dar v ta namen. Iskrena hvala!

Mesec maj nas vabi k šmarnični pobožnosti, zlasti otroci lepo vabljeni k šmarnicam vsak dan pri večerni sveti maši.

Teden, ki je pred nami, bo v znamenju priprav na prvo sveto obhajilo. Vsak večer bo med mašo ali po sveti maši prilika za sveto spoved, zlasti lepo vabljeni starši naših prvoobhajancev. Hvala tudi vsem, ki ste včeraj (v soboto) počistili cerkev in njeno okolico, da bo za samo slovesnost vse v najlepšem redu.

V četrtek praznujemo praznik Jezusovega vnebohoda, pred tem pa so tako imenovani prošnji dnevi. Ponedeljek, torek in sredo bomo imeli zjutraj prošnjo procesijo okoli cerkve, za večerno sveto mašo pa se zberemo pri kapelici in od tam krenemo v procesiji v cerkev. Na praznični dan bodo svete maše ob 7.00, 10.00 in zvečer ob 19.00.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje tajništva ŽPS.

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje študentske skupine.

V petek zvečer po sveti maši vaje za prvoobhajance. Če je možno, naj bo zraven tudi vsaj eden od staršev. Ob 20.30 ima svoje redno srečanje mladinska skupina.

Prihodnja nedelja je 7. velikonočna nedelja, nedelja sredstev družbenega obveščanja. V naši župniji pa bomo imeli ta dan pri sveti maši ob 10.00 slovesnost prvega svetega obhajila. Od 9.00 dalje bo možno dobiti obhajilno obleko in že možnost za slikanje; ob 9.45 se oblikuje sprevod in nato gremo v procesiji v cerkev. Sprednje klopi bodo rezervirane za starše prvoobhajancev, svete maše ob 11.30 ta dan ne bo. Prosim vas, da upoštevate navodila redarjev.