Avtor: zudomzale Objavljeno: 24. 05. 2015

Oznanila Binkošti

Danes praznujemo praznik BINKOŠTI, ko se spominjamo prihoda Svetega Duha. Naj bo v naših srcih vedno prošnja, naj nam Bog naklanja tistih darov, ki jih potrebujemo!

Na razpolago imate novo številko Družine.

Pred nami je še zadnji teden majniške pobožnosti šmarnic, ki jih prebiramo tako zjutraj kot zvečer. Lepo vabljeni!

Prihodnjo nedeljo bomo imeli v Domu upokojencev Domžale popoldne ob 15.00 sveto mašo in srečanje za ostarele in bolne iz naše župnije. Kot gost bo med nami g. Miro Šlibar. Srečanje ni namenjeno samo stanovalcem doma, ampak so povabljeni preizkušeni bratje in sestre iz cele župnije. Povabljeni pa ste tudi vsi ostali, da priskočite na pomoč s pecivom, zlasti bi bile dobrodošle kakšne pridne roke za pripravo in na koncu za pospravljanje. Pecivo lahko prinesete med 12.30 in 14.00 v DUD. V tem času se bo tudi že pripravljalo prostor, zato dobrodošli.

Kot ste lahko prebrali v Župnijskem listu, bo prihodnjo nedeljo zadaj pod korom škatla, kamor boste lahko oddali svoj dar za rože še vsi tisti, ki vas pobiralci niso našli doma, pa želite prispevati svoj dar v ta namen. Iskrena hvala vsem, ki ste hodili okrog in pobirali po hišah; vsem, ki ste že darovali in vsem, ki še boste.

V ponedeljek praznujemo BINKOŠTNI PONEDELJEK, svete maše bodo ob 7.00, 10.00 ter zvečer ob 19.00.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu maju.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje katehetov.

V četrtek zvečer ob 20.00 bo predzadnji od Večerov na Goričici, ko bomo spregovorili o Cerkvi. Pogled nanjo je v laičnem svetu močno izkrivljen, ob prazniku Binkošti, ki smo ga praznovali, pa bo tudi to poglobitev našega življenja v Cerkvi. Spregovorili bomo tudi o veri v odpuščanje grehov, vstajenje mesa in večno življenje. Vabljeni!

V petek zvečer ima svoje redno srečanje mladinska skupina.

V soboto zvečer bomo imeli sklep šmarnic (čeprav je zadnji dan meseca v nedeljo). Po sveti maši bomo slovesno zapeli litanije na čast Materi Božji in prosili za božji blagoslov. Lepo vabljeni!